1 мільйон 300 тисяч «мертвих душ» можуть використати на виборах, – політик у Львові

В Україні налічують один мільйон 300 тисяч «мертвих душ» виборців, якими можуть скористатися під час виборів.

Про це сьогодні, 22 лютого, під час засідання прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Які чинники найбільше впливають на зміну кількості виборців на Львівщині? Тенденції і наслідки», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова БФ «Україна-Русь», заступник голови Української республіканської партії Ростислав Новоженець.

– У 2010 році, коли відбувалися вибори Президента, в Україні було 37 млн виборців. Через чотири роки, в 2014, під час наступних виборів Президента, –  вже 34,6 млн. Закономірно, що цього року, через війну та економічні негаразди, кількість виборців мала би ще зменшитися. Натомість ми маємо, за офіційними даними, 35 млн виборців, – підрахував він.

Експерт з виборчого права Федір Алєйніков вважає, що нічого загрозливого не відбувається.

– У Державному реєстрі виборців може бути 37 млн виборців. Але це не означає, що всі ці виборці будуть включені до списку виборців. До цих списків не включать виборців, які перебувають на непідконтрольних територіях України, недієздатних та інших виборців. Тому цю маніпуляцію ми можемо чітко відстежувати відразу, щойно підуть перші протоколи з виборчих дільниць. Згідно з Законом України «Про вибори Президента»,  Центральна виборча комісія буде невідкладно оприлюднювати такі дані. Тому фальсифікації виявлять відразу, – переконаний він. 

Федора Алєйнікова підтримав голова Львівської обласної партійної організації «УКРОП» Ігор Телішевський.

– На дільницях буде велика кількість представників від різних кандидатів. Один за одним стежитимуть. Крім того, всі знають, що перевірити списки виборців можна. І люди знатимуть, чи хтось живе за цією адресою, чи хтось помер кілька років тому, – каже він. 

Архіви