Зинич заявляє, що не тисне на свободу слова “експресівців”

Микола Зинич заявляє, що господарський конфлікт між ним та іншими власниками ТОВ «Видавнича група «Супердрук» не впливає на редакційну політику і свободу слова газети «Експрес».

Він розповів, що на сторінках газети «Експрес» вийшла публікація, у якій запевняли, що «рішення Господарського суду Львівської області про неправомірне позбавлення Зинича частки у статутному фонді товариства тисне на свободу слова».

«Жодного конфлікту між журналістами і учасниками судового процесу немає, не було і ніколи не буде. Ми ніколи не ставили за мету собі тиснути на свободу слова в ЗМІ, ми не маємо жодної можливості це робити, тому, що редакційну політику кожного видання визначає виключно саме видання і його власник. Ні я, ні мої захисники в судовому процесі не є власниками, ані видавцями цього видання і впливати на редакційну політику в цих виданнях ми не маємо жодної можливості», – заявив Зинич.

Він додав, що судовий процес немає жодного стосунку до газети.

Адвокат Зинича Андрій Потинський розповів, що конфлікт між Починком та Зиничем триває з 2009 року. З цього часу відбулось уже 34 судові засідання, більшістю з яких не цікавились журналісти, однак після рішення суду щодо неправомірного позбавлення Зинича частки у статутному фонді «Видавничої групи «Супердрук», у «Експресі» вийшли публікації, які вплинули на рішення Львівського апеляційного Господарського суду.

«Всі судові процеси відбувались у закритому інформаційному вакуумі, у якому сторони між собою вирішували господарський спір, однак, одне резонансне рішення, яке газета «Експрес» вважала спробою тиску на редакційну політику та  спробою закрити україномовне видання, здійснивши відповідні публікації в пресі, чим фактично здійснювали тиск на суд, видаючи банальний корпоративний конфлікт, в якому учасники з’ясовують свої права і відносини, видала за конфлікт, який полягає у тиску на свободу слова», – розповів Хотинський.

Нагадаємо, Львівський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду Львівської області, який визнав недійсними рішення загальних зборів учасників ТОВ «Видавнича група «Супердрук» від 10 листопада 2010 року про позбавлення Миколи Зинича частки у статутному фонді товариства.

Однак, 29 травня 2012 року Вищий Господарський суд України скасував постанову Львівського апеляційного Господарського суду та залишив без змін рішення Господарського суду Львівської області. Таким чином Зинич відвоював свою частку в колишнього видавця «Експресу».

Архіви