Звинувачення у музичному піратстві це – боротьба за український ринок – експерт

Україна не є лідером серед поширення піратства, вважають експерти. І теза про те, що Україна є лідером у поширенні піратства у світі є надто перебільшеною. Насправді розповсюдження такої інформації є боротьбою за ринки збуту. Але дуже прикро, що офіційно держава ніяк себе не захищає від таких звинувачень.

Про це на прес-конференції у Львові сказав директор ВГО «Автор» Сергій Загородній.

Експерти з Києва за участю юриста Олега Мицика аналізували проблему – хто і як має зупинити музичне піратство в Україні.

На думку голови всеукраїнського об’єднання суб’єктів авторських і суміжних прав «Оберіг» Сергія Ступака, піратство – це суспільна хвороба усіх країн світу і Україна тут далеко не є лідером.

«Піратство – це злочин, а злочини притаманні будь-якому суспільству. На мою думку, говорити про те, що піратство – це український феномен не можна, тому така оцінка України у світі є аж занадто сильно гіпертрофованою. Так, піратство у нас є, але аж такого сильного, щоб ми були лідерами у світі – ні!», – наголосив експерт.

Сергій Загородній був гострішим на оцінки. Він зазначив, що теза про лідерство України у піратстві – «це піар музичної індустрії Сполучених штатів Америки та Англії, який робиться із єдиною метою – взяти під контроль український ринок».

Архіви