Звільнених працівників у туристичній галузі було би менше, якби мерія скасувала місцеві податки, – підприємець

Кожен шостий львів’янин задіяний у сфері бізнесу. В межах Львова – це близько 100 тисяч людей, якщо брати до уваги область – сотні тисяч.

Не дивно, що туристична сфера є пріоритетною в нашому місті. Проте в часи пандемії влада повелася з нею безвідповідально, пише DailyLviv.

Таку думку висловив Андрій Вільчинський директор готельно-ресторанного комплексу “Панорама”, представник партії “Слуга народу”:

– У часи кризи, коли немає прибутку, перед кожним роботодавцем стоїть вибір: сплатити податки або звільнити частину працівників. Інакше не виживеш. У нас, окрім державних, є низка місцевих податків, зокрема за оренду, на землю. Ці податки, попри прохання підприємців, місцева влада не скасувала і не зменшила. І ось результат: понад 20% скорочення персоналу у туристичній сфері. Тій, яка завжди давала добрий прибуток місцевому бюджету.

Окрім того, що бездіяльність мерії призвела до втрати робочих місць, вона ще й обернулась проти неї самої:

– Оскільки міський бюджет на 60-65 % формується з податків фізичних осіб, порахуйте, які це будуть втрати. Люди не зберегли зарплати – не сплатили податки. Вони пішли на біржу – їм потрібна соціальна допомога, – пояснив він.

Андрій Вільчинський зауважив, що Львів до карантину щороку приймав до двох мільйонів туристів. Зараз ця галузь потрохи намагається оговтатись від колапсу, але вийти на колишній рівень зможе не скоро. Бо окрім всього, вона залежна ще й від ситуації із пандемією у Європі. Відтак, повернути робочі місця звільненим працівникам – питання, відкладене у часі.

На його думку, новообрана місцева влада має зробити урок із дій теперішньої і напрацювати кроки для підтримки туристичної сфери разом із підприємцями.
Цю інформацію Андрій Вільчинський озвучив на засіданні «Безробіття на Львівщині: як його зменшити?», яке відбулось у Львівському пресклубі.

Закон для захисту інвестора: у Львові розповіли, як створити робочі місця для містян.

У Львові поставили під сумнів офіційну статистику з безробіття і спрогнозували соціальний вибух.

У Львові ініціюють створення дорадчого органу при ЛМР, який би допоміг вижити малому бізнесу в часи пандемії.

 

Відео: Львівський пресклуб

Архіви