Зміна конституційного ладу для України не вихід – доктор юридичних наук

В Україні перш за все треба змінювати не Конституцію, а систему влади та мислення людей.

Таку думку висловив професор, доктор юридичних наук Володимир Макарчук під час ефіру громадського інтернет-телебачення (ГІТ) Львівського прес-клубу у включенні на тему: «Яка Конституція потрібна Україні?».

Володимир Макарчук  зазначив, що важко визначити, яка форма правління підходить Україні, бо в результаті будь-яких виборів до влади приходять люди, яких народ не хоче бачити при керівництві державою.

«Відомо, що до влади можна прийти лише за гроші. Але той, хто вкладає в тебе гроші – не меценат. Він хоче, щоб їх потім повернули. Це все бізнес. Від обраного президента чи депутата вимагають відпрацювати вкладені кошти», – сказав доктор наук.

Він додав, що навіть якщо в Україні змінять політичний лад і будуть проведені чесні вибори, влада буде легітимною для народу лише деякий час, але Майдан виникне знову: цього разу вже у Донецькій чи Одеській області.

Крім того, Володимир Макарчук наголосив, що в усьому світі зараз не зовсім правильне розуміння того, що відбувається на Майдані. За його словами, люди вийшли на вулиці не лише, щоб висловити протест проти чинної влади, а тому, що не хочуть жити у суспільстві «вседозволеності», де багатій може відкупитися від вбивства, де продаються дисертації, де відкрито вимагають хабарів.

На думку професора, змінювати в Україні потрібно не лише конституційний лад чи форму правління, але кожного громадянина зокрема.

Архіви