Журналісти голодують через «кіндер-сюрприза» Бондаря

Вікторія Шилова, колишній директор Дніпропетровської державної ТРК, депутат Дніпропетровської обласної ради, заявляє, що її звільнили з роботи  з подачі губернатора Віктора Бондаря. Про це вона повідомила сьогодні під час прес-конференції у Львові.

За її словами, за два роки її керування каналом на ньому виходили численні сюжети, які критикували діяльність губернатора. 

«Мова йде про земельні та майнові афери. Також додам, що губернатор своїм рішенням продав 22 га лісу, якого на Дніпропетровщині на Україні є найменше. Ця людина за весь час своєї діяльності не мала жодного особистого прийому з громадянами і не дала жодної нормальної прес-конференції. На брифінгу журналісти могли ставити тільки ті питання, які були вигідні пану Бондарю», – каже Шилова.

 Відтак, на роботу журналістів вчинявся великий тиск. Зокрема, за останні 8 місяців на каналі відбулося 10 перевірок від контролюючих органів. «На мого заступника з технічних питань «навісили» кримінальну справу і тепер він сидить в СІЗО», – каже Шилова. 

За її словами, 1,5 місяця тому на телеканалі вийшов підсумковий сюжет про роботу голови облдержадміністрації, а 20 липня журналісти телеканалу почали голодування. У ньому взяли участь 22 журналісти. Тривало голодування до 24 липня. 

«Останнього дня мене звільнили на підставі листа губернатора. У ньому зазначалося про якесь грубе порушення мною законодавства», – розповіла Вікторія Шилова. 

Після звільнення два тижні Шилова провела у лікарні. Одразу після того, вона подала до Ново московського міськрайонного суду м Дніпропетровська з вимогою визнати наказ про її звільнення незаконним. Наразі розгляд справи ще триває.

Також Шилова звернулася до міжнародної спілки журналістів і наприкінці серпня має вирушити до Москви, аби розповісти своїм колегам про ситуацію, яка склалася.

«У Дніпропетровську ніхто не звертав уваги на наші проблеми. Ми не мали змоги висвітлити інформацію у інших ЗМІ, оскільки всі канали у місті є у приватній власності. У столиці нас також проігнорували, а Львів – це було перше місто, де нам запропонували допомогу і підтримку», – зазначила Шилова. У майбутньому вона сподівається провести такі прес-конференції і в інших містах України.

і/в "Об’єктивно"

Архіви