Журналіст-офіцер в зоні АТО не має права подавати інформацію від себе – полковник

Жоден військовий журналіст-офіцер, який перебуває в зоні АТО, не має права подавати інформацію від себе.

Про це сьогодні, 11 серпня, під час дискусії на тему: «Роль журналістики у війні. Досвід НАТО і України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив керівник Західного регіонального медіа-центру МО України, полковник Олександр Поронюк.

– На жаль, хоча вже йде другий рік війни, дотепер немає чіткого порядку виставлення інформації. Частенько представники добровольчих батальйонів говорять традиційні фрази про те, що «нас злили», що винуваті вище керівництво. І народ кидається в крайнощі і не вірить офіційним джерелам інформації. В той же час ні я, ні мої офіцери, які перебували в зоні АТО, не мали права говорити щось від себе. Ми завжди опиралися на офіційні джерела. І коли була кризова ситуація, то ми її також доводили до суспільства

За його словами, цю інформацію треба подавати виважено, і щоби вона відповідала інтересам нашого суспільства. 

Офіцер Західного регіонального медіа-центру МО України, майор Олександр Гайн вважає, що від того, як цивільні журналісти подають інформацію в зоні АТО та в мирній Україні, залежить пришвидшення нашої перемоги.

– Коли показують оту «солдатську правду» – обличчя військових на передовій, як зупиняється контрабанда, показують не тільки що погано, але й як ведеться боротьба з негативним, як несуть свою службу оті хлопці, які жертвують своїм життям і здоров’ям там, на Сході, – каже майор.

Архіви