Зайві та неефективні: у Львові назвали 15 комунальних підприємств, діяльність яких варто припинити (відео)

Це ті ЛКП, які або є відверто збитковими, або дублюють функції інших підприємств, або ж перебувають під політичним впливом міського голови.

На думку депутатки ЛМР Юлії Гвоздович, найбільше запитань і зауважень сьогодні є до 15-ти комунальних підприємств:

1. Муніципальна варта
2. Зелений Львів
3. Спортресурс
4. Теплоенерго
5. Спецкомунтранс
6. Львівське радіо
7. «Школяр»
8. «Школярик»
9. Центр земельного кадастру і землеустрою
10. Бюро спадщини
11. Архітектурно-будівельний нагляд
12. Архітектурно-планувальне бюро
13. Ремонтно-аварійна служба
14. ЛКП Виробничо-обрядових послуг
15. Аміністративно-технічне управління (розробка макетів і реклами)

За підрахунками Юлії Гвоздович, нині місто утримує майже 70 комунальних підприємств, хоча точне число назвати важко. Адже на офіційному сайті ЛМР окремі з них не зазначені, хоча існують де факто – як, наприклад, ЛКП-2, пише DailyLviv.

Депутатка нагадала, що 2018 року львівські комунальні підприємства отримали понад 800 млн грн дотації з міського бюджету. Свіжішої статистики із заборгованості міська рада не подає, але відомо, що від початку 2020-го року вона становить кілька десятків мільйонів гривень.

– Для діяльності підприємства немає ліпшого стимулу, ніж конкуренція, але керівники ЛКП не зацікавлені вести ефективну діяльність, бо знають, що й так отримають дотації,- зазначила Юлія Гвоздович.

На її думку, комунальні підприємства можна зробити прибутковими. Для цього потрібен аудит їхньої діяльності, інвентаризація, створення наглядових рад при ЛКП і – поступовий перехід на корпоративне управління. Однак наразі у ЛМР ніхто не зацікавлений цього робити.

Причина – політика і добрі стосунки із міським головою,- пояснила Юлія Гвоздович на засіданні “Кому потрібні зайві комунальні підприємства у Львові і скільки вони коштують львів’янам?” у Львівському пресклубі.

Архіви