Засуджені на Львівщині зустрічалися лише з мажоритарниками

У семи спецдільницях, які розташовані в закладах виконання покарань, голосування закінчилося до опів на третю дня. Всього проголосувало майже чотири тисячі засуджених.

Про це під час відеомарафону на тему: «Львівщина обирає Верховну Раду України», який відбувається  в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), повідомив речник пенітенціарної служби у Львівській області Мирослав Демків.

За його словами, засуджені мають право думати і робити свій вибір до 20.00. Але всі виборчі дільниці розташовані в їдальнях цих закладів, тому засуджені зацікавлені, щоби вибори завершилися якомога швидше, і вони вчасно пообідали.

Як стверджує Мирослав Демків, засуджені мають можливість самі обирати, за кого голосувати, адже у них є доступ до телебачення, радіо, газет. І, навіть, мають мобільні телефони з під’єднаним інтернетом, хоча це заборонено.

Щодо зустрічей з кандидатами в депутати, то в заклади виконання покарань приїжджали тільки мажоритарники. А ось партії не виявили бажання зустрічатися із засудженими.

– Процедура зустрічей виглядає так: ОВК повідомляє нас, що такий кандидат в такий день має намір провести зустріч. Ми повинні забезпечити приміщення для зустрічі та безпеку кандидата чи його довірених осіб. Більше ні на що ми не впливаємо, – каже Мирослав Демків.

За його словами, загалом таких зустрічей було проведено 14 у трьох закладах виконання покарань.

Причому, 11 мажоритарників відвідало тільки один такий заклад у Дрогобицькому районі.

Архіви