Держава не контролює виборчі процеси у Луганській і Донецькій областях – політолог

Якщо на Львівщині виборчий процес відбувається більш-менш спокійно, то увагу варто звернути на Луганську і Донецьку області, де ще до виборів відбувалась непропорційно велика кількість змін.

Наприклад,  багато дільниць поміняли свій статус за останню добу: одні починали працювати, інші закривались, змінювалось керівництво тощо.

Про це  під час відеомарафону «Львівщина обирає Верховну Раду», який відбувається в рамках громадського мовлення  Львівського прес-клубу, розповів керівник моніторингово-аналітичної групи «Цифра» Назар Бойко.

За його словами, сьогодні важливо говорити не тільки про те, як проходить виборча кампанія, але про те, як відбуватиметься підсумкове засідання виборчих комісій, оскільки саме тоді можуть виникнути  критичні ситуації в деяких округах .

Назар Бойко вважає, що особливо варті уваги ті округи, де кандидати на виборах 2012 року вдавались до нелегітимних способів здобуття перемоги, що може повторитися і цього разу. «Ми попереджали ще до виборів, що у цих регіонах ще до виборів відбувається непропорційно велика кількість змін, але представники партій «Батьківщина» і «Фронт Змін» сьогодні б’ють на сполох, бо ЦВК упродовж останніх двох діб поміняла багато керівників виборчих дільниць» – пояснює він.

Він стверджує, попри об’єктивні військові дії на сході, держава не контролює процеси, які відбуваються на тих територіях, що формально мають бути під жорстким її контролем. «Така ситуація була і під час попередніх виборів. Виходить так, що висновки не були зроблені або організаційна робота не була проведена», – пояснює Назар Бойко

Архіви