Зарплата управителя будинку залежить від площі всіх квартир і сумління

Створення ОСББ у Львові гальмується, зокрема, і через те, що немає людей, які би і хотіли, і могли стати управителями.

Така думка прозвучала сьогодні, 28 квітня, у Львівському прес-клубі під час  інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Житлове самоврядування чи житлове рабство? Чому власникам квартир у багатоквартирних будинках доцільно створити до 1 липня 2016 року об’єднання співвласників, щоб не потрапити у тарифну залежність від управляючих компаній, які замінять ЖЕКи”.

За словами юриста ГО “Ресурсний центр для ОСББ” Андрія Бурого, голова правління ОСББ може виконувати свої функції на громадських засадах, а може отримувати за це плату. Це вже як визначать співвласники. Але він не є управителем, він більше – адміністратор. 
– Це є виборна посада, його обирають. А управителя наймають на роботу, – пояснює юрист. 
Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках» містить визначення терміну «управитель». 
– Це може бути фізична особа-підприємець або юридична особа, суб’єкт господарювання, яка надає такого виду послуги. Якщо говорити з точки зору оподаткування, то ФОП – це дешевша форма. Тобто, фізична особа не сплачує податків. А ось юридична – сплачує, – каже Андрій Бурий. 
Голова асоціації ОСББ “Оберіг” Стефанія Климко вже давно працює управителем як фізична особа-підприємець. Асоціація об’єднує кілька ОСББ, що захотіли згуртуватися.
– Зарплату управителя розраховують за квадратними метрами. Тобто від 35 копійок за квадратний метр житлової площі будинку, який він обслуговує, і до 75 копійок. Це вже залежить від совісті управителя, – каже Стефанія Климко. 
Але, за словами Стефанії Климко, робота ця дуже важка. Передовсім тому, що потрібно працювати з людьми.
– У квартирі є троє мешканців і навіть їм іноді важко дійти згоди. А якщо двісті квартир по три мешканці в кожній, то як голові ОСББ домовитися з усіма? – запитує вона риторично. 
Зрештою, сама частково відповідає на своє питання. 
– Щоби переконати мешканців замінити вікна у під’їзді чи виконати інші роботи, я називаю цифри і підрахунки: скільки сплатили за місяць, за рік, за десять років, що за цей час у будинку зробили, – ділиться своїм досвідом переконання голова асоціації ОСББ “Оберіг” Стефанія Климко, колишній кухар за професією.  

Архіви