Заради паркінгу для готелю Антонова у Львові хочуть знести частину високого муру – пам’ятки археології (відео)

Сьогодні пам’яткоохоронні організації надіслали до мерії Львова звернення – накласти вето на детальний план в районі площі Міцкевича.

 

Текст звернення прийнято на пресконференції-круглому столі “Нищення цінності Львова як об’єкта ЮНЕСКО – диверсія проти держави», яка відбулася 2 червня 2023 року, пише Dailylviv.com.

Організатори заходу: УНК ІКОМОС, ЛОО “Українське товариство охорони пам’яток історії та культури”, ГО «Народна дія Львів».

Подаємо повний текст звернення.

“Шановний Андрію Івановичу!

Від імені організаторів та учасників пресконференції-круглого столу «Нищення цінності Львова як об’єкта ЮНЕСКО – диверсія проти держави», який відбувся 2 червня 2023 року  у Львові за участі пам’яткоохоронців, культурних та громадських діячів вимагаємо невідкладно накласти вето на ухвалу сесії Львівської міської ради  від 25-26.05.2023  «Про затвердження детального плану території у районі пл. А. Міцкевича», оскільки пропоновані містобудівні перетворення суперечать суспільним інтересам, несуть загрозу втрати універсальної цінності об’єкта «Ансамбль історичного центру Львова», також формують загрозу техногенних аварій або навіть  катастроф, оскільки не враховують універсальної цінності об’єкта «Ансамбль історичного центру Львова» (ДІАЗ) , складної геологічної ситуації на площі Міцкевича,  не передбачають статусу земель в межах детального плану як земель історико-культурного призначення. При розробці цього детального плану не було враховано державних інтересів, що є прямою диверсією проти держави Україна.

Особливо цинічним є те, що такі дії Львівська міська рада та Ви особисто вчиняєте у 25-річчя внесення Ансамблю історичного центру Львова до списку ЮНЕСКО! Під час війни, коли вороги нищать  культурну спадщину у зоні бойових дій – ви сприяєте її нищенню у Львові!

Повідомляємо вас, Андрію Івановичу, що вам особисто відомо, що Ансамбль історичного центру Львова (Державний історико-архітектурний заповідник у Львові державної форми власності), внесений до списку  об’єктів  спадщини ЮНЕСКО у 1998 році, має цінність для  всього світу, будівництво на території якого можливе лише за виняткових умов та лише за значної суспільної потреби, задоволити яку у інший спосіб неможливо! Всім думним людям цілком очевидно, що будівництво підземного паркінгу на площі Міцкевича є забаганкою власників готелю, що споруджується на вулиці Міцкевича, 9 (без погодження з ЮНЕСКО, тому є фактичним самобудом). І пропоновані містобудівні перетворення є прямою загрозою пошкодженням культурної цінності Ансамблю історичного центру Львова!  Подібні ініціативи вже привели до руйнування багатьох пам’яток на території об’єкта ЮНЕСКО!

Вам відомо, що для спорудження паркінгу на площі Міцкевича треба буде знести частину високого муру- пам’ятки археології. Яким чином це можна було узаконити?

Нагадаємо, що планованим підземним паркінгом на площі Міцкевича передбачено спорудити всього-навсього 40 паркомісць!  Тобто за 40 паркомісць для приватного готелю (номінально декларовано, що тридцять для готелю і 10 для громади) є відвертим прикриванням крадіжки землі на одній з центральних площ Львова в приватних інтересах. Очевидно, що потребу в сорока паркомісцях цілком можна вирішити у інший спосіб, як понищити історичну площу і зруйнувати її історичну цінність задля  паркінгу приватного готелю – є вершиною цинізму і  фактичним  нехтуванням інтересами громади!

Вам особисто, Андрію Івановичу  відомо, що Міністерство культури та інформаційної політики  України чітко  вас повідомило що будь-які містобудівні перетворення, розробка та затвердження містобудівної документації без погодження Мінкульту та без повідомлення ЮНЕСКО – заборонені. І ви навіть у квітні на сесії зняли багато питань з порядку денного саме через це повідомлення.

Але , як видається,  у вас інші критерії оцінювання законності для «потрібних» осіб. І «мотиви» внесення з голосу на розгляд сесії цього очевидно замовного питання «Про затвердження детального плану території у районі пл. А. Міцкевича»для більшості думаючих людей очевидні, і є прямою ознакою корупційної змови! Адже ніхто з пам’яткоохоронців не зміг прийти на сесію і повідомити про очевидну злочинність цієї ухвали!

Очевидним нівелюванням прав та інтересів  громади Львова , держави Україна є той факт, що при розробці цього детального плану  у завданні на його розробку головним архітектором Львова А.Коломєйцевим було зазначено про відсутність державних інтересів!  Тобто на території Державного історико-архітектурного заповідника у Львові  (Ансамблі історичного центру Львова) , відповідальність за збереження якого несе ДЕРЖАВА Україна, на думку посадовців  виконавчих органів, відсутні державні інтереси.  Жителі Львова, пам’яткоохоронці були безпідставно позбавлені права участі в громадських слуханнях цього детального плану, яке організували з особливим цинізмом.

І Ви, Андрію Івановичу, знаючи про ці порушення, внесли на розгляд сесії очевидно злочинного детального плану території у районі пл. А. Міцкевича. Пролобіювали особисто!

Крім того, площа Міцкевича розміщена на техногенних ґрунтах, які схильні до просідання, під пам’ятником А.Міцкевича пролягає зношений колектор річки Полтва, існує ще багато інших загроз. Пропоновані містобудівні перетворення є прямою загрозою техногенних аварій або й катастрофи.

Ви особисто та депутати не виконали прямих вимог Статуту територіальної громади міста Львова, зокрема статті 60. «Збереження об’єкта “Львів – ансамбль історичного центру“, внесеного до Списку світової спадщини ЮНЕСКО

1. Об’єкт “Львів – ансамбль історичного центру“ внесений до Списку світової спадщини ЮНЕСКО, складається з давньоруської та середньовічної частини м. Львова і ансамблю Собору Святого Юра.

2. Особливостями функціонування ансамблю історичного центру м. Львова є:

2.1. Розробка та виконання плану управління історичною забудовою.

2.2. Здійснення архітектурних і містобудівних перетворень на території ансамблю історичного центру м. Львова лише з відома Комітету світової спадщини ЮНЕСКО та згідно з комплексним проєктом регенерації, ревіталізації та реставрації.

3. Будівництво та реконструкція у межах об’єкта “Львів – ансамбль історичного центру“ здійснюється відповідно до вимог Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини.»

Ви особисто не забезпечили виконання жодного пункту, втім напряму лобіюєте приватні інтереси, внаслідок чого збитки будуть завдані державі Україна і кожному її громадянину.

Ви Андрію Івановичу, не забезпечили виконання рішення суду у справі 813/716/16,  що унеможливило б очевидно  лобійовану вами ініціативу з побудови підземного паркінгу на площі Міцкевича!

Ці та інші загрози є лише  окремими підставами (їх є дуже багато)  для зупинення дії ухвали  25-26.05.2023   «Про затвердження детального плану території у районі пл. А. Міцкевича» і забезпечення належного збереження, що озвучено провідними пам’яткоохоронцями науковцями на пресконференції-круглому столі  «Нищення цінності Львова як об’єкта ЮНЕСКО – диверсія проти держави», який відбувся 2 червня 2023 року  у Львові  (резолюція додається). Вимагаємо накласти вето на цю ухвалу!

Вимагаємо захищати права та інтереси держави Україна та територіальної громади Львова, а не окремих олігархів і накласти ето на згадану ухвалу сесії Львівської міської ради

Голова ГО «Народна дія Львів» Анна Біликівська”.

Архіви