Закон про особливий статус Луганської та Донецької областей розв’яже руки сепаратистам в усій Україні – експерти

До такої думки дійшли під час відеомоста між Львовом і Одесою на тему «Як вибори до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року вплинуть на суспільно-політичні настрої Одеської і Львівської областей», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу, політичні експерти Львова та Одеси.

Хоча на рівні «схвалюю» чи «не схвалюю», тобто якісь розмови на кухнях будуть, а от на політичний вибір львів’ян ці закони ніяк не вплинуть. Так вважає  директор українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак.

Натомість блогер та голова  ГО «Перехід» Юрій Ситник вважає це не законом, а певним політичним гаслом.

«Закон передбачає механізми втілення в життя. А там нема нічого про виведення російських військ, там немає констатації про те, що відбувається на території тих областей. Тому – це певна політична декларація, яка має на меті заспокоїти певну частину суспільства на сході і показати діалог», – каже блогер.

Хоча, на його думку, на заході України це приведе до розколу, тому що автоматично виникає питання: за що гинули ті бійці, якщо цей закон легалізує формування сепаратистів?

А ось політичний експерт з Одеси Геннадій Чижов вважає цей закон втіленням одного з пунктів передвиборчої програми Петра Порошенка, коли той пообіцяв завершити АТО за години або за тиждень.

«Він сподівався цим кроком закріпити електоральний успіх свого блоку, куди входять особисто наближені до нього – куми, бізнес-партнери, старі товариші по політичній кар’єрі. Це – перемальовані регіонали та перебіжчики з інших партій», – вважає експерт з Одеси.

На його думку, в угоду своїм політичним інтересам Президент України цим законом підмінив деякі поняття Конституції. Тому що місцеве самоуправління – це конституційна норма. І Президент не мав право надавати преференції тільки одному регіону.

Отож, якщо зважати на норми Конституції, то таке право треба було надати усім регіонам України, а аж ніяк не Луганській та Донецькій областям.

А те, що сталося, згідно з наукою «політична стратегія», просто розв’яже руки сепаратистам в усій Україні. І в ці хвилини, коли проходив відеоміст, в центрі Одеси збирався мітинг сепаратистів, що викликало велике занепокоєння учасників відеомосту.

Архіви