«Західенерго» треба приватизувати за $500 млн, – міністр опозиційного уряду

Олександр Гудима

Міністр енергетики опозиційного уряду, нардеп Олекса Гудима 29 березня під час прес-конференції у Львові заявив, що звільнення працівників, які відбуваються у ВАТ «Західенерго», при тому, що влітку планується продаж контрольного пакету акцій, який є у державній власності, вигідні найбагатшій людині України.

О.Гудима пояснює, що цивілізована приватизація передбачає передачу соціальних зобов’язань держави новому власнику. Так, Фонд держмайна міг би укласти договір із переможцем конкурсу, яким зобов’язати його три роки не проводити структурних змін і скорочень працівників.

Нардеп зазначив, що дізнався про масові звільнення на ВАТ «Західенерго» після візиту до його громадської приймальні працівників. Він заявляє, що працівникам пропонують написати заяви на звільнення за власним бажанням та отримати компенсації у розмірі 4-6 середньомісячних зарплат. О.Гудима заявив: «За моїми підрахунками, це 300 пенсіонерів, а 1200 людей працездатного віку, які потім не можуть знайти собі роботу. Підприємство має підрозділи у Львівській, Івано-Франківській і Вінницькій областях. Львівщина може постраждати найбільше, бо тут є центр «Західенерго» і багатьох його підрозділів. На Львівщині може бути скорочено 700-800 працівників, на Івано-Франківщині та Вінниччині – по 500».

О.Гудима стверджує: «На сьогодні пан Ахметов, за моїми неофіційними даними, має понад 20% акцій «Західенерго», тобто є міноритарним власником у ВАТ «Західенерго». За його словами, сьогодні «у Наглядовій раді компанії є представники найбагатшої людини в Україні, керують у ній усіма процесами». Він додає, що згадувані звільнення відбуваються за усними вказівками. «Тим, хто напише заяву на звільнення, пропонують грошові компенсації відповідно до Тимчасового положення, яке прийняте додатком до Договору. Діюче законодавство передбачає, що такі додатки можуть прийматися тільки на загальних зборах акціонерів і вони можуть бути схвалені профспілковою конференцією. Ні одного, ні другого  проведено не було. Я думаю, це дуже цікаві матеріали у нормальній державі для нормальної Генеральної прокуратури», – зазначив Гудима.

Нардеп скерував ряд депутатських звернень з цього приводу. І сподівається, що резонанс від його заяв зупинить цей процес. «Пану Ахметову повинно стати соромно, якщо це робиться з його відома. Якщо це робиться без його відома, то сподіваюся на його високу громадянську позицію. Моя задача дати сигнал всім вищим державним чинникам і зупинити цей процес», – сказав О.Гудима.

За словами народного депутата, ВАТ «Західенерго» треба приватизувати, інакше підприємство занепаде. Проте, це слід робити у цивілізований спосіб. Щонайменше, не змушувати звільнятися працівників. Народний депутат також дав оцінку вартості підприємства: «Поки що оцінки ФДМУ немає. Як на мене, компанія «Західенерго» мала б коштувати не менше 500 млн. дол. Це моя експертна оцінка. Це 4 млрд. грн. Припускаю, однак, що ціна ФДМУ не буде більшою, ніж 1 мільярд».

Архіви