Україні потрібно творити альтернативу сучасній ситуації, – СКУ

Стефан Романів

Генеральний секретар Світового конгресу українців (Австралія) Стефан Романів заявляє, що «творити альтернативу в Україні конче потрібно. Її можуть робити молоді люди, які виросли в новій державі».

Про це він заявив 29 березня під час прес-конференції у Прес-клубі.

«Ми бачимо з боку все що діється в Україні, може хотіли б побачити все трохи по-іншому», – сказав Стефан Романів.

«З боку Світового конгресу українців піднімається питання іміджу України. Ми минаємо ту проблему, що такі моменти, як бійка в парламенті , дуже зіпсували імідж України. Нам залишається в діаспорі ці справи залагоджувати», – сказав він.

Стефан Романів зазначив: «Імідж важливий, адже є український народ, бізнес, люди, які хочуть мати економічні, наукові зв’язки, зв’язки в галузі спорту. Конгрес українців намагається в цьому допомагати, а це також зовнішня політика». Він зауважив, що в останні тижні діаспора домоглась навіть заслуховування питання про ситуацію в Україні в Канадському парламенті.

«Я часто чую, що діаспора не має права займатися питаннями України. Кажуть, що якщо хочете на це впливати, переїжджайте в Україну. Якщо я говорю про український народ, то я не бачу географічних обмежень. Члени української нації – ті, що люблять Україну, хочуть для неї працювати, – вони є українцями. Якби приїхали всі, хто робив зовнішню політику до 1991 року і зараз її робить, то хто був би цим сполучником?!», – наголосив Стефан Романів.

Водночас він наголосив, що українська діаспора має своє чітке бачення щодо питання єдиної державної української мови і «буде її відстоювати, бо вважає себе частиною українського народу».

Крім того, Стефан Романів повідомив, що на сьогодні в Австралії проживає 37-40 тис. українців, з них 11 тис. осіб, які емігрували з 1991 року.

«Багато з них кажуть, що вернулися б, якби тут були відповідні умови, та це залежить від влади. Треба творити таку ситуацію, за якої люди захочуть працювати в Україні», – наголосив Стефан Романів.

Архіви