Забудовник доступного житла на Львівщині оскаржуватиме в суді штрафи Держархбудконтролю

Забудовник 28 квартирного будинку, який збудований у рамках проекту «Доступного житла» у смт. Івано-Франкове Яворівського району, оскаржить в суді штрафи Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю.

Про це на прес-конференції розповів забудовник Іван Буга.

«Держархбудконтроль прислав інспекторів, ми підготувались до неї, підготували пакет документів, показали будинок. А вони пишуть нам 4 цинічні причини штрафів: що ми поміняли розміри вікон, що будували тоді, коли була аварійна ситуація, а ми не мали декларації на будівництво, що забрали огорожу будівельного майданчика, хоча в нас на всі ці речі є дуже спростовані пояснення», – розповів Буга.

Після цього інспектори видали дві постанови про штрафи забудовнику та архітектору проекту на суму 154 тис.грн.

«Ну дали б нам термін на зауваження, ми б дали принаймні відповідь, чому те вікно вужче, аніж за проектом, то ж авторське право», – пояснив забудовник.

Також він додав, що звертатиметься до суду.

«Зараз вже подані позовні заяви на заперечення штрафів. Це все час, нерви, утримання юристів, ходіння по судах», – каже Буга.

Ц ситуацію пообіцяв проконтролювати депутат Львівської обласної ради Ярослав Мудрий.

«Я слідкую за цим пілотним проектом і є проблеми. Багато людей звертаються до нас, бо черги в місті Львові не просуваються і не будуть, якщо ми не робитимемо нічого. Обласна рада долучається до проекту «Доступне житло», щоб допомогти фірмам, які хочуть це робити, бо є сім’ї, які потребують такого житла», –  сказав він.

Окрім того, Мудрий додав, що «паразитуючих організацій, які все хочуть тримати в руках, стає щораз більше».

Сьогодні у новобудові розкуплено вже 14 квартир. Ціна квадратного метра становить 5 тис.грн. Заселитись люди зможуть у будинок після того, коли буде дозвіл на експлуатацію, а процедура, якщо буде «печатка» чиновників,   триватиме два місяці.

«Немає декларації на введення в експлуатацією – не можеш включити газ, воду. Таке враження, що чиновники не зацікавлені у допуску до реалізації в реалізацію дешевих проектів, які є купівельноспроможними», – наголосив забудовник.

Нагадаємо, реалізація кінцевого етапу пілотного проекту будівництва доступного житла є під загрозою через шантаж Держархбудконтролю.

Архіви