За Тимошенко у ІІ турі виборів проголосує 60% мешканців Львівщини

У разі виходу у другий тур президентських виборів в Україні Юлії Тимошенко та Віктора Януковича лідера БЮТ підтримає 60% мешканців. За Віктора Януковича готові проголосувати 10% населення.

Як повідомив сьогодні під час оприлюднення результатів соціологічного опитування «Електоральні настрої мешканців Львівщини. Листопад 2009 року» керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович, у разі виходу до другого туру В.Януковича та Ю.Тимошенко за лідера Партії регіонів на Львівщині готові проголосувати близько 10%, за лідера БЮТ – 60%. У разі виходу до другого туру В.Януковича та А.Яценюка, за лідера Партії регіонів готові проголосувати близько 10%, за лідера Фронту змін – 64%.

У разі виходу до другого туру В.Януковича та В.Ющенка, за лідера Партії регіонів готові проголосувати близько 12%, за лідера Нашої України – 54%. Кращий результат А.Яценюка у гіпотетичному другому турі забезпечується за рахунок вищої підтримки серед прихильників В.Ющенка. Гірший результат В.Ющенка – за рахунок зменшення підтримки серед прихильників Ю.Тимошенко та А.Яценюка.

«Я б не брався говорити, хто переможе у другому турі президентських виборів в Україні. Кожен п’ятий мешканець області у другому турі готовий голосувати проти всіх. Якщо до другого туру пройде Янукович та Тимошенко, частина прихильників Ющенка та Яценюка – 5-6%, – готові підтримати Януковича. Разом з тим, кожен п’ятий виборець Яценюка і Ющенка готовий проголосувати проти Януковича і Тимошенко. Також так налаштований голосувати кожен третій виборець Олега Тягнибока», – зазначив Антипович.

Він наголосив також, що 5-6% виборців Тимошенко готові підтримати Януковича у разі, якщо до другого туру пройдуть Янукович та Ющенко. Також у такій ситуації 5% прихильників Тягнибока готові підтримати лідера опозиції. Попри те, 60% прихильників Тягнибока у області підтримають у другому турі Тимошенко, якщо вона туди пройде разом з лідером опозиції.

Щодо виборів до Верховної Ради України, БЮТ готові підтримати 28% виборців, «Нашу Україну» В.Ющенка – 19%, Блок Яценюка – 10%, ВО «Свобода» – 9%, Партію регіонів – 6%, Блок Литвина – 2%, Блок Тігіпка – 1%. Не визначилися 8%, проти всіх – 6%.

«Варто зазначити, що на місцевих виборах підтримка ВО «Свободи» значно вища, ніж на національних. Так на виборах до Львівської обласної ради за цю політичну силу готові проголосувати майже вдвічі більше, ніж на парламентських – 16%. При цьому лідерами симпатій у питанні голосування до облради є БЮТ – 24% та «Наша Україна» – 16%. Долають тривідсотковий бар’єр також Блок Яценюка – 9% і Партія регіонів – 6%», – зауважив Олексій Антипович.

За рівнем повної довіри лідирує в області Ю.Тимошенко (19% повністю довіряють, 28% – скоріше довіряють). Далі йдуть В.Ющенко (12 і 28%), А.Яценюк (12 і 38%) та О.Тягнибок (9 і 32%). Найбільше не довіряють в області О.Морозу (91%), В.Януковичу (88%) та І.Богословській (81%).

Архіви