За економічну ситуацію відповідальний уряд, за хід війни – Президент, за боротьбу з корупцією – депутати, – соцдослідження

Українці вимагають, щоби влада брала на себе персональну відповідальність за події в країні. Громадкість знає, хто і за що повинен відповідати. Про це на засіданні на тему «Уроки виборів до Верховної Ради-2014: для переможців і переможених» повідомила керівник українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак.

За її словами,  центр проводив дослідження і соціологи попросили людей  розподілити, де і чия зона відповідальності і з кого питатимуть, якщо завтра українцям не буде за що купити їсти.

Отож, якщо буде погано жити і буде погана економічна ситуація, то винен буде уряд. Якщо будуть програші у війні, відповідати має Президент. А якщо немає боротьби з корупцією та реформ, то винна буде Верховна Рада.
– Подивіться, що сталося зі «Свободою»? Їм довірили цю владу, а вони себе дискредитували. І люди проголосували зовсім по-іншому: «Свободі» не дали того вотуму довіри, – каже соціолог.

На її думку, єдина проблема – в нас не політичні партії, а бренди. Сьогодні ця людина в одній партії, завтра – в іншій.
Громадський діяч Володимир Квурт вимагає, щоби коаліція підписалася своєю кров’ю під угодою.
– Вони несуть зараз відповідальність за Президента, за прем’єра, за міністрів. Тому що вони в парламенті не є живими кнопками з людським обличчям, які тільки натискають. А вони хочуть такими бути. Вони передають всі повноваження Кабміну, який буде ініціювати всі законопроекти, а їхнє завдання підтримувати, – каже він.

За його словами, «Народний фронт» саме тому виграв вибори, що змінив свою риторику і заявив, що українці обирають прем’єр-міністра.
– Люди хотіли персоніфікувати відповідальність за те, що відбувається в країні. І сьогодні повинна вийти людина, вона може бути в статусі президента, в статусі прем’єр-міністра чи голови Верховної Ради і сказати:
«Я відповідаю за те, що відбувається в цій країні, панове, мій підпис буде стояти під всіма кроками, під всіма реформами, які ми пропонуємо суспільству.  Я готовий затиснути паски в себе. Я буду просити це зробити вас, але ми ставимо завдання перемогти ворога, змінити країну», – наголосив громадський діяч.

Архіви