Соціолог визначила групи виборців, які не голосували

За результатами виборів Верховна Рада 8 скликання налічуватиме 423 депутати. Це на 27 менше, ніж прописано законом. Але для цього є об’єктивні обставини. Рада недоотримає 12 депутатів з Автономної республіки Крим та з 15-ти мажоритарних округів Донецької та Луганської областей. Але це не впиває на легітимність ВР, тому що закон передбачає не менше 300 депутатів, щоби Верховна Рада була дієздатною.

Про це сьогодні, 17 листопада, на засіданні Львівського прес-клубу на тему «Уроки виборів до Верховної Ради-2014: для переможців і переможених" повідомив політолог Тарас Радь.

За його словами, явка була достатньо низькою, трошки більше 51%. Правда, на Львівщині явка склала 70 відсотків, але це трошки нижче, ніж на попередніх виборах
– Верховна Рада оновлена тільки на 56%. Інші депутати повторно потрапили до парламенту. І вони прийшли за списками «Опозиційного блоку», «Блоку Петра Порошенка» або як самовисуванці, – каже Тарас Радь.

Чим пояснюють свої дії ті люди, які не пішли на вибори? На це питання дала відповідь керівник українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак.  Вона виокремила три групи людей, які не голосували:- не змогли піти на вибори через ті чи інші обставини: поїхали у відрядження, не встигли оформити документи, раптово і важко захворіли;- тотально розчарувалися  у владі та втратили віру  в те, що вони можуть щось змінити;- не визначилися і забракло компетенції: намагалися зрозуміти хто є хто, але не змогли зробити висновки, тому вирішили, що краще не голосувати, ніж зробити неправильний вибір.

Архіви