З 1 жовтня і до весни мешканцям Львівщини вимикатимуть електроенергію

З 1 жовтня і впродовж осені-зими львівянам та мешканцям області варто готуватися до планових відімкнень електроенергії.

Про це щойно, під час прес-конференції на тему: «Енергозабезпечення Львівщини в осінньо-зимовий період 2015-2016 років», яка відбувається зараз у Львівському прес-клубі,  повідомив директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник.

За його словами, на цей день енергетики не володіють ситуацією – чи мають станції, що виробляють електроенергію, достатньо потужностей.

–  Зараз складається не зовсім зрозуміла ситуація щодо забезпечення наших електростанцій паливними матеріалами. Ми не можемо сказати, що в енергетиці все добре, і ми добре переживемо зиму. Ми не знаємо, якою буде зима, і ми не знаємо, які на атомних та гідроелектростанціях є потужності,  – каже Андрій Скрипник.

Енергетик стверджує, що є ряд обмежень, які будуть застосовуваны, якщо відбуватиметься незбалансованість виробітку та споживання електроенергії.

Андрій Скрипник каже, що ГОП (графіки обмеження споживання електричної потужності) та ГОЕ (графіки обмеження споживання електричної енергії) запроваджують лише за командою диспетчера західної енергосистеми Державного підприємства НЕК «Укренерго».

Єдине, що тішить, що до графіків обмеження споживання електричної енергії (ГОЕ) та графіків обмеження споживання електричної потужності (ГОП) залучені лише великі промислові споживачі.

 – Ми не можемо працювати як газовики. У них є сховища, і вони накопичують газ. А у нас є миттєве вироблення і є миттєве споживання електроенергії. Це – доля секунди. Якщо не вистачатиме енергії на сході України, то західні електростанції мусять миттєво передати її туди, – каже він.

А мешканців стосуються ГАВи – графіки аварійних відключень певних вулиць та кварталів, які, до речі, вже складені. 

За словами енергетика, якщо не вимикати електропостання планово, то вся енергосистема країни вийде з ладу. І тоді збитки будуть набагато більші.

– Це робиться для того, щоби не розвалити енергетику держави, – каже Андрій Скрипник.

Також варто ще очікувати аварійних відімкнень, коли від диспетчерів нічого не залежатиме – під час кризи в енергосистемі будуть спрацьовувати аварійні вимкнення. І робитиме це автоматика. 

Архіви