Вибори міського голови Львова можуть завершитися одним туром

На вибори, які відбудуться 25 жовтня, мають намір прийти і проголосувати 75% опитаних. 16% вирішили, що вони на вибори не підуть. Порівнянно з опитуванням, яке було проведено місяць тому, кількість тих, хто відмовляється голосувати, збільшилася. Також 45% респондентів впевнені, що під час виборів відбудуться фальсифікації.

Про це сьогодні, 30 вересня, під час прес-конференція на тему: «Електоральні настрої населення Львова станом на кінець вересня 2015 року», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив президент українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов.

– Якщо би вибори відбулися наступної неділі, то найбільшу підтримку отримав би Андрій Садовий (трохи більше 45%). Далі в рейтингу йдуть  Володимир Гірняк (12,5%), Дмитро Добродомов (11%), Оксана Юринець (6%), Ігор Васюник (майже 6%) та Руслан Кошулинський (4%), – підсумовує соціолог.

За його словами, рейтинг Андрія Садового дуже високий і подолати його в першому турі буде дуже важко. І зараз іде боротьба за те, чи буде другий тур, чи ні. Все залежить від того, хто прийде на вибори.

– Мені здається, що електорат Андрія Садового більш вмотивований і більш дисциплінований. В нього більше жінок, а оскільки у нас їх просто фізично кількісно більше, то це створює йому непогану електоральну базу. За Дмитра Добродомова більше голосуватиме активна молодь, за Володимира Гірняка – старша вікова категорія, – аналізує соціолог.

Проте сказати точно, чи буде два тури у виборах міського голови Львова, чи все закінчеться одним, він не може.
– Пам’ятаєте, була така партія «Пора». У неї був дуже високий рейтинг перед виборами. Її підтримували більш заможні люди. Але коли вони прийшли на виборчі дільниці і побачили ті величезні черги, то просто розвернулися і пішли. І тоді «Пора» ледве подолала бар’єр в місті і не пройшла в область. А зараз також будуть величезні черги, – каже соціолог.

І нагадує, що для перемоги у першому турі Андрієві Садовому треба здобути 51% голосів виборців, при тому, що зараз його підтримує 45% львів’ян. Отож, прогноз Володимира Подгорнова – 60%, що переможе чинний міський голова, і 40% – що активізуються конкуренти.

Щодо виборів до міської ради, то, за словами соціолога, за «Самопоміч»  віддало би  голоси 33% опитаних, за «Громадянську позицію» 12%, за «Солідарність» – 10%, за «Громадський рух «Народний контроль» – 6%, за «Батьківщину», «Свободу» і Радикальну партію – по 5%, «УКРОП» та Українську Галицьку партію – трохи більше 3% .

За місяць рейтинг «Самопомочі», стверджує Подгорнов, зріс з 25% до 33%.
– Хотів би звернути увагу на партії «УКРОП» та Українську Галицьку партію. Якщо дивитися за темпами, як вони працюють з електоратом та збільшенням їхнього рейтингу, то якщо вони не знизять темп кампанії, – за півтори тижні додадуть собі ще трохи більше, ніж 1,5%. Тобто, цілком ймовірно, що за три тижні вони зможуть подолати прохідний бар’єр, – прогнозує Володимир Подгорнов.

Архіви