Виборці Львівщини у другому турі 7 лютого визначатимуться без підказок з боку кандидатів у Президенти, які вибули з перегонів 17 січня?

Сьогодні у Прес-клубі відбулася прес-конференція у рамках незалежного громадського прес-центру "Львівський вибір-2010", в якій взяли участь заступник голови Львівської обласної організації ВО "Батьківщина" Андрій Болкун, заступник керівника обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Олесь Старовойт, голова Львівського обласної організації "Фронт змін" Степан Кубів, керівник обласного виборчого штабу Сергія Тігіпка Сергій Пономарев, керівник обласного виборчого штабу Анатолія Гриценка Олег Мацех, керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович і експерт з виборчого права Назар Бойко. 

Андрій Болкун повідомив, що за Юлію Тимошенко на Львівщині 17 січня проголосувало понад пів мільйона виборців і це є найвищим показником з-поміж усіх областей України. Андрій Болкун сподівається, що у другому турі за кандидата в Президенти Юлію Тимошенко на Львівщині проголосує понад мільйон виборців або 75%. Він переконаний, що у цьому числі будуть також голоси тих, хто у першому турі підтримував Арсенія Яценюка, Сергія Тігіпка, Анатолія Гриценка. 

Олексій Антипович висловив припущення, що нинішньому прем’єр-міністру віддадуть свої голоси щонайменше 60-65% Львівщини у другому турі. І це не залежатиме від того, закликатимуть чи ні інші кандидати своїх виборців голосувати за Юлію Тимошенко. Такі заклики, вважає О.Антипович, нічого не змінюють, оскільки виборець у другому турі визначається сам. Більш небезпечними можуть бути заклики до виборців про те, що не слід приходити на вибори у другому турі. Ось від них – тільки шкода. 

О.Антипович передбачає, що Віктор Янукович може розраховувати в Україні на голоси більше половини виборців, які голосували за Сергія Тігіпка, тож ймовірний результат Януковича в другому турі уже сягатиме 42-45 відсотків. 

Степан Кубів, Сергій Пономарев і Олег Мацех підтвердили позиції своїх лідерів про те, що Арсеній Яценюк, Сергій Тігіпко і Анатолій Гриценко не проситимуть своїх виборців про підтримку когось із двох кандидатів у Президенти у другому турі 7 лютого. Степан Кубів повідомив, що третій за ліком результат Арсенія Яценюка на Львівщині є одним із найкращих для нього в Україні. "Фронт змін" уже з вересня веде підготовку до місцевих виборів, що мають відбутися 30 травня, і навчає з цією метою необхідний кадровий резерв. 

Сергій Пономарев задоволений організацією виборів обласним штабом Сергія Тігіпка лише на 70%. Він підтвердив, що "Сильна Україна" піде на місцеві вибори і навіть висуватиме свого кандидата на посаду міського голови Львова. 

Олег Мацех вважає, що за 5-ть місяців роботи громадська організація "Громадянська позиція" проведа, як і сподівався її лідер Анатолій Гриценко, "перепис мислячого населення України". Львівщина є другою після рідної для Анатолія Гриценка Черкаської області за кількістю відданих за нього голосів виборців. Їх поки що замало, але це лише початок, переконаний Олег Мацех. 

Олесь Старовойт ще не одержав оцінки роботи обласного штабу Віктора Ющенка з Києва, але й без цього задоволений його діяльністю у Львові. Віктор Ющенко набрав найбільше голосів в обласному центрі, а його результат на Львівщині лише на 100 тисяч голосів поступається рівневі 2004-го року. Тоді як Юлія Тимошенко у такому ж порівнянні недобрала аж 250 тисяч голосів виборців Львівщини. 

Назар Бойко висловив пересторогу щодо організаційної спроможності виборчих комісій, сформованих із представників двох кандидатів у президенти, провести вибори 7 лютого без черг на дільницях. Андрій Болкун запевнив учасників прес-конференції, що БЮТ не має щодо цього жодних сумнівів. 

У підсумковій прес-конференції не взяли участь представники керівництва обласного виборчого штабу Віктора Януковича, які виїхали у відрядження до столиці. 

Архіви