Виборами та нагнітанням ситуації в Донецьку займаються люди з, так званої, ДНР – експерт

У Донецьку вибори взагалі не відбуваються. Жоден донеччанин не вийшов на дільницю, зрештою, і дільниці не відкрилися. Але ця ситуація стосується тільки самого міста Донецька, в області вибори відбуваються.

Про це під час відеомоста-марафону «Україна вибирає Президента», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клуб, повідомив начальник управління із зв’язків з громадськістю Донецької міської ради Максим Ровінський.

За його словами, вибори не відбулися тому що членам комісії погрожували і більшість з ОВК просто написали заяви про складання повноважень. Також не змогли так звані «немісцеві» кандидати на посаду Президента делегувати своїх представників до сладу виборчих дільниць.

Крім того, були поцуплені списки виборців та виборчі бюлетені не доставлено до окружних комісій.

– Цих причин просто достатньо, щоби вибори навіть не починати, – вважає Максим Ровінський.

У той же час, за його словами, владу в місті ділять між собою дві гілки. Все, що стосується бізнесу, життєзабезпечення міста, соціальних виплат – цим займаються місцеві органи самоврядування. А от виборами та нагнітанням ситуації займаються люди з так званої ДНР.

– Усі ці бабульки, які так активно підтримують ДНР, які голосували за неї, які кидають камінням в учасників флешмобу, що підтримує Україну, – всі вони отримують пенсію. А якщо бойовики ДНР раптом захоплять казначейство и податкову, як це вони погрожують, і всі соціальні виплати припиняться, то запал бабульок відразу стихне, – зазначив Максим Ровінський.

Його колега, політолог Ігор Озадовський вважає, що вибори в місті Донецьку не відбулися не стільки через пасивність місцевого населення, скільки через елементарний страх вийти на вулицю.

–  Коли містом ходять озброєні люди, на центральній площі їздять БТР, стріляють, правда ще в повітря, але – стріляють, то люди бояться вийти. У них є бажання голосувати, але нема бажання йти під кулі, – каже політолог.

На його думку, мешканці Донецька вважають, що висловлювання своїх позицій на цих виборах загрожує їхнім життям. Зокрема, під час відеомарафону, у Донецьку площею Леніна в напрямку резиденції Ахметова йшла колона демонстрантів, які виступають проти виборів Президента.  

Архіви