У день виборів озброєні терористи в Донецьку захопили ще чотири дільниці

Перебіг голосування на Донбасі був цілком прогнозований, – зазначила Ірина Швець, член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» у Львівській області під час відеомоста-марафону «Україна вибирає Президента», який відбувається в рамках громадського мовлення (ГІТ) Львівського прес-клубу. За словами Ірини Швець, її колеги зі сходу України повідомили, що станом на 11.00 актуальна явка на виборчих дільницях у Донецькій області була дуже низькою – приблизно 4,75%. Найвищий показник активності на дільницях ледь сягав 9%. Люди просто бояться іти на вибори. Крім того, безпосередньо у день виборів озброєні терористи захопили ще чотири виборчі дільниці – три у м. Докучаєвську і одну у селищі Калініно (Артемівській район). Там голосування не відбудеться.

За словами Назара Бойко, керівника моніторингово-аналітичної групи «Цифра», на Донеччині спостерігаються й інші проблеми. Частина із них стосується безпосередньо ДВК. Станом на 21-е травня ц.р. їх укомплектованість становила в середньому 8,5 членів при мінімумі у 9. Окремі кандидати у президенти то міняли своїх представників у комісіях, то взагалі їх відкликали. Що ближче до виборів, то більше ситуація погіршувалася. Багато хто сам відмовлявся працювати у комісіях, оскільки і їм, і їх членам погрожували: подекуди членів комісій терористи викрадали.  

Ще один комплекс проблем може виникнути під час підрахунку голосів – при переданні протоколів голосування з виборчих округів. Все залежить від того, чи цей процес відбудеться спокійно, чи будуть терористи вдаватися до захоплень ДВК та ОВК. Тобто чи вдасться забезпечити дотримання правових норм виборчого процесу, вважає Назар Бойко.

Архіви