Візит Патріарха Філарета на Львівщину буде історичним – ректор богословської академії

Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій вважає, що візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Львівщину 12-15 вересня покаже єдність не лише Православної Церкви, але й усіх, хто прийняв хрещення 1025 років тому.

Про це Митрополит Димитрій сказав під час прес-конференції сьогодні у Прес-клубі.

Керівник Львівської єпархії УПЦ КП зазначив, що Патріарх Філарет приїжджає в Львівську область щороку, однак цьогорічний його візит є особливим, оскільки присвячений до відзначення у Львівській єпархії 1025-літнього ювілею Хрещення Київської Руси-України.

Митрополит Димитрій розповів, що Святійший Патріарх Філарет очолить всеукраїнську прощу до цілющого джерела в присілку Заглина (с. Монастирець, Жовківський район), де спільно із собором ієрархів та священнослужителів звершить Патріаршу Божественну Літургію.

Крім того, він освятить нові розписи Вознесенського храму у Львові, збудованого на перехресті вулиць Любінська-Виговського, та візьме участь у презентації видань Київської Патріархії в рамках ХХ Форуму видавців у Львові.

«Ще ніколи Патріарх Філарет на освячував розписів жодного храму в Львівській області. Тепер Львівщина матиме певний зв’язок із керівником УПЦ КП. Крім того, розписи Вознесенського храму є унікальними, вони виконані у особливій авторській техніці», – сказав Митрополит.

В свою чергу ректор Львівської православної богословської академії, настоятель Введенського храму в смт. Брюховичі о. Ярослав Ощудляк зазначив, що у Брюховичах ще жоден предстоятель церкви не відправляв Літургію, тому візит Патріарха Філарета є історичним для мешканців селища та й Львівщини загалом.

Архіви