Військові під Зеленопіллям знали про запланований напад, – дружина офіцера

Військові під Зеленопіллям, які потрапили під обстріл терористів 11 липня, знали про можливий напад. Про це сьогодні, 14 липня, під час прес-конференції у Львові заявила дружина одного з військовослужбовців Неля Васюта.

За словами жінки, протягом тижня військові регулярно збивали безпілотники, а над базою були зафіксовані літаки.

«Усі очікували, що з дня на день почнеться обстріл із російського боку. На це вказували усі чинники. Хлопці вважають, що їх кинули, недостатньо забезпечили безпеку. У них був лише один тепловізор на всю бригаду, і той вони позичили у прикордонників», – розповіла Неля Васюта.

Водночас військовий експерт Володимир Гудима зазначив, що у цій ситуації недостатньо зреагувало керівництво, яке мало підготувати бригаду до удару.

«Якщо підрозділ бачив, що проти нього ведеться розвідка, потрібно було укріплювати позиції. Вочевидь, тут недостатньо оперативно зреагувало керівництво», – сказав Гудима.

Як повідомляв ZAXID.NET, у п’ятницю, 11 липня, близько 4:30, під Зеленопіллям Луганської області терористи відкрили вогонь з реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град». У результаті обстрілу загинуло 19 військовослужбовців Збройних сил України, ще 93 отримали поранення. Пізніше заявили також про чотирьох загиблих прикордонників. Водночас, за словами військових, станом на ранок 14 липня підмога досі не прийшла.

Архіви