Забудовник скверу на Червоної Калини розповів про війну з мешканцями і каже, що буде судитись за своє законне право будуватись

Приватний підприємець Володимир Кульчицький, який планує збудувати на вулиці Червоної Калини,109 торговий комплекс оскаржуватиме рішення виконавчого комітету Львова про скасування містобудівних умов та обмежень забудови ділянки, виданих департаментом містобудування ЛМР.

Забудовник обурений, що виконавчий комітет у такий спосіб скасовує рішення, яке сам же й прийняв.

Історія із забудовою виглядає так… У 2008 році Кульчицький, за словами юриста Павла Бакуна, отримав право власності на нерухомість на цій ділянці, там було кафе. У 2010 році між Кульчицьким та Львівською міською радою був укладений договір про оренду земельної ділянки площею 0,067 га на встановлення і обслуговування кафе-бару та магазину терміном на 10 років. У 2013 році були затверджені містобудівні умови та обмеження забудови. Після чого Кульчицький отримав декларацію про початок будівельних робіт. І коли було вже все готове забудовник наштовхнувся на шалений опір мешканців. І виконком минулої п’ятниці скасував рішення про надання містобудівних умов та обмежень забудови ділянки.

«Усі ці роки я працював над отриманням документації, необхідної для початку будівельних робіт. 5 травня ми приступили до роботи, однак наштовхнулись на супротив невідомих людей, підбурених невідомо ким. Вони знесли огорожу будівельного майданчика. Тепер ця забудова почала комусь заважати…», – скаржиться Володимир Кульчицький.

Юрист Павло Бакун запевняє, що вони зібрали понад 300 підписів мешканців, які не проти будівництва на цій території торгового комплексу.

Володимир Кульчицький написав у Сихівський райвідділ міліції заяву про перешкоджання підприємницькій діяльності. Юрист Павло Бакун повідомив, що за цим фактом відкрито кримінальне провадження.

Забудовник пояснив, що готовий профінансувати будівництво дитячого майданчика поряд з територією, а площу, на якій побудує комплекс, обіцяє привести до порядку – облаштувати пандуси, сходи, освітлення, лавки та Wi-Fi.

«У цьому комплексі зможуть працювати півсотні людей. Будуть сплачуватись податки. Площа буде облаштована, як слід. 20 років нікому не було діла до того скверу, я платив працівнику Жеку, аби він косив траву…», – розповідає Володимир Кульчицький.

Підприємець також наголосив, що зробив запит в інспекцію Архбудконтролю, від якої отримав відповідь, що жодних порушень чинного законодавства з боку забудовника не виявлено.

Володимир Кульчицький також зазначив, що згідно з договором оренди, цього року за оренду ділянки він змушений заплатити 15 тисяч гривень і ще 350 тисяч інвестиційного внеску.

Торговий комплекс, за словами забудовника, матиме 9,5 метри ширини, 60 метрів довжини та 11,5 метри висоти. Кафе буде розміщене у цокольному приміщенні, з протилежної сторони від школи. Відстань від школи становитиме 45 метрів. Жодної зрізки дерев не буде. Тінь не падатиме на квартири сусіднього будинку.

«Ми будемо оскаржувати скасування ухвали у суді. Не можна у ручному режимі скасовувати законні рішення, які приймалисяу стінах Ратуші до цього, тим паче, не маючи на те жодних підстав», – заявив забудовник.

Водночас мешканці протестують проти будівництва поблизу школи торгового комплексу і хочуть зберегти сквер незабудованим.

На попередному пленарному засіданні сесії Львівської міської ради міський голова Львова заявив, що жодного будівництва на цій ділянці не буде. «Якщо не було б проголосованої ухвали у 2010 році, то не було б зараз проблеми. Я дав відповідні доручення і хочу запевнити мешканців – жодного будівництва там не буде. Також буде проведене розслідування, хто готував матеріали, хто як голосував за дане питання, щоб покарати лобістів», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий. Водночас депутати нагадали мерові, що він сам підписав цю ухвалу.

Тим не менше, підприємець залишився біля "розбитого корита" і говорить, що міська рада не йде йому назустріч, не пропонує нічого взамін.

Архіви