Військові на передовій в зоні АТО не змогли проголосувати. Хоча дуже хотіли – заступник комбата

Командири військових частин готові були взяти на себе відповідальність з доставки виборчих бюлетенів на передову, їх охорону та проведення виборів у зоні АТО.

Про це під час відеомарафону на тему: «Львівщина обирає Верховну Раду України», який відбувається  в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), повідомив телефоном з зони АТО заступник командира батальйону «Київська Русь» Роман Семчишин.

За його словами, військовослужбовці обурені, що засуджені та ті. хто перебуває в СІЗО, мають право голосу, а вони – ні.

– Я зараз беру на себе відповідальність за цей прорахунок української держави та негатив від підлеглих за те, що вони не проголосували, – сказав Роман Семчишин.

Офіцер регіонального медіа-центру МОУ Володимир Скоростецький підтвердив, що в зоні «С», де зараз перебуває Роман Семчишин, вибори не проводяться.

– Ми організували вибори для військовослужбовців, які є на базі. А от для тих, які перебувають, наприклад, в Донецькому аеропорту – ні, – каже він.

За його словами, за тим, щоби військовослужбовці могли проголосувати, повинні були простежити командири: перевірити, щоби контрактники та мобілізовані мали паспорти, а строковики – військові квитки; укласти і перевірити списки, організувати доїзд до виборчих дільниць та інше.

Крім того, у львівському госпіталі проголосувало 600 поранених. Для них було організовано можливість волевиявитися на території лікувального закладу. А до лежачих поранених приходили зі скриньками члени комісії та спостерігачі.

Архіви