Вірою та зброєю: 27 баптистів Львівської громади воюють на фронті

27 членів Церкви євангельських християн-баптистів у Львові захищають Україну від російських загарбників зі зброєю в руках.

 

Про це стало відомо під час пресконференції у Львівському пресклубі, присвяченій 100-річному ювілею Церкви євангельських християн-баптистів у Львові, який відзначатимуть 29-30 жовтня, пише Dailylviv.com.

Як пояснив Олег Боднар, єпископ, голова Львівського обласного об’єднання церков ЄХБ, віряни не відмежовуються від суспільства і не стоять осторонь, коли в країні йде війна.

«Баптист має свої особливості, він «різнобарвний», а тому питання – брати в руки зброю чи ні – вирішує кожен самостійно, – сказав Олег Боднар. – Ми зараз на захисті України разом з іншими християнами. На передовій воюють 27 людей, які є представниками Церкви євангельських християн-баптистів від Львівської громади».

Крім того, члени Церкви допомагають перемогти ворога, активно долучаючись до важливих справ.

«Наші храми перетворились на справжні притулки для тих, кого війна вигнала з домівок, –  розповів Віктор Гайдучок, заступник голови ЛООЦ ЄХБ у Львівському регіоні. – За вісім місяців війни 19 тисяч 934 людини отримали в них прихисток на ночівлю. За цей час ми приготували 180 тисяч порцій їжі, щоб нагодувати їх».

За інформацією Віктора Гайдучка, представники церкви змогли відправити в інші регіони 3 тисячі 766 тонн гуманітарного вантажу, співпрацюючи з місцевою владою.

У храмах волонтери-віряни сплели 1 тисячу 386 метрів маскувальної сітки. А також їм вдалося закупити 76 різних одиниць автотранспорту, серед яких 12 реанімобілів, автоцистерну з пальним і 10 великих автобусів для евакуації людей з найнебезпечніших територій. Операція з вивозу людей триває постійно, від перших днів війни.

Віряни зі Львова також допомагають харчами і найнеобхіднішими товарами сім’ям на звільнених територіях.

Як розповів Ярослав Назаркевич, пастор центральної церкви ЄХБ Львова, вони взяли під свою опіку ціле містечко у Чернігівській області з населенням 12 тисяч людей. Також улітку баптисти влаштували підлітковий табір для 140 дітей.

«Сьогодні ми стоїмо поруч з усіма християнами, з усіма людьми, які боронять Україну. Наша країна в біді, ми мусимо рятувати її разом, молитвами і справою», – зазначив Олег Бондар.

 

Олег Боднар

Віктор Гайдучок

Ярослав Назаркевич

Пастор церкви ЄХБ Дмитро Колесник (на світлині справа) передає ключ від автомобіля для ЗСУ разом з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким (на світлині зліва).

Автобус від ЄХБ для ВПО.

Автомобілі для перемоги.

 

Архіви