Відповідальність за провокації у Львові має нести і Верховна Рада, – депутат

Про це сьогодні, 11 травня, на прес-конференції  у Прес-клубі заявив депутат Львівської міської ради Ярослав Музичко.

«Слід вимагати не тільки відставки голови СБУ і керівника міністерства внутрішніх справ, а й відставки Верховної Ради, тому що це вона інспірувала ті події, які відбулися», – сказав він.

За його словами, події 9 травня у Львові – це була чітко спланована і добре скоординована частина плану по розколу України.

«Нас трактують як якесь інородне тіло в організмі України. Це і журнал «Щедрик», у якому галичани виставлялися на посміховисько цілої України, це і наша галицька ідентичність, галицька ментальність, яка служить постійним джерелом насміхань серед тих «товарищей», котрі хочуть реалізовувати цей план, замовлений, однозначно, в Кремлі», – зазначив депутат.

«Тому ми повинні дати чітку і зрозумілу оцінку цим діям. У першу чергу, зрозуміти для себе, що ми в Галичині не є ворогами ані російської мови, ані російських людей, ані ветеранів Великої Вітчизняної війни, які воювали за державу, котрої на сьогодні вже немає. Вони, напевно, в більшості своїй воювали за свою рідну домівку і за свою землю. Ми їх глибоко поважаємо, але нічого спільного з тими діями, які були спровоковані 9 травня, власне повага до ветеранів і до учасників ВВВ немає», – сказав він.

Ярослав Музичко заявив також, що на початках незалежності України однією з великих помилок було не заборонити комуністичну партію. «Комуністична партія і партія Наталії Вітренко – це є ідеологічний рупор антиукраїнських сил і п’ятої колони в Україні. Тому я думаю, цілком нормально і зрозуміло вимагати заборони тих політичних структур, які несуть роз’єднання і розкол в Україні і ведуть до знищення нашої державності», – сказав депутат.

Крім того, він зазначив, що представники «Свободи», безперечно, піддалися на провокацію, але «вчинили як нормальні громадяни міста, які захищали інтереси громади і хотіли допомогти органам правопорядку виконати рішення суду».

Ярослав Музичко також заявив, що ми зараз вже вступаємо у другу фазу провокацій, і закликав львів’ян не піддаватися на це.

Архіви