16 травня у Львові заплановане урочисте відкриття нового приміщення Генконсульства Польщі

16 травня у Львові заплановане урочисте відкриття нового приміщення Генконсульства Польщі. Після цього, як очікується, покращиться організація видачі віз українцям, інформує Німецька хвиля.

Потреба у відкритті більшого приміщення консульського відділу у Львові назріла вже давно. Довжелезні черги були чи не основною причиною скарг прохачів віз, яким доводилось вистоювати годинами аби здати анкету. За попередньою інформацією у новому приміщенні працюватиме два десятки вікон для прийому документів, де видаватимуть більше двох тисяч віз щодня.

До того ж з 1 червня генконсульство прийматиме лише ті візові анкети, які будуть зареєстровані в Інтернет системі e-konsulat. Це стане вимогою для всіх типів віз. Користувачі також отримають змогу заповнити візову анкету online і вибрати дату подання заявки в консульство, йдеться на інтернет-сторінці консульства.

Черги зникнуть?

Відкриття нового, просторого приміщення – це позитивне зрушення у візових відносинах між поляками та українцями, сказав в інтерв’ю Deutsche Welle голова інформаційно-правового Центру «Наше право», представник громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» Андрій Лепак. Приміщення будували впродовж чотирьох років, щоразу дату відкриття переносили, а українцям доводилось потерпати від незручностей і шахрайства біля консульства з продажем місць у черзі, каже експерт. Саме у дослідженнях доступності консульств, яке проводила ініціатива «Європа без бар’єрів», черги під консульством викликали чи не найбільше нарікань від прохачів віз. З огляду на те, що кількість вікон для прийому документів буде збільшено практично удвічі, то можна сподіватися, що і черги зникнуть, припускає Лепак, але додає, що оцінити реальну ситуацію можна буде лише з часом.

Згідно з даними МЗС Польщі, польське консульство у Львові за 2010 рік загалом видало близько 250 тисяч віз, що на 8 відсотків менше попереднього року. На урочисте відкриття нового приміщення у понеділок, як очікується, прибудуть міністри закордонних справ Польщі та України.

Архіви