Відомий львівський адвокат заявив про шантаж з боку псевдоквартирантів

«Просолович, грошей не дам!» – адвокат і депутат Львівської міської ради Юрій Ломага прокоментував ситуацію із виселенням 55-річної львів’янки та її 24-річного сина з квартири на вул. Хорватській, 8/14 у Львові.

За словами Юрія Ломаги, він став жертвою аферистки, яка кілька років незаконно проживає у його квартирі, і яку підтримують «диванні активістки».

Учора, 22 грудня, низка львівських ЗМІ повідомила про чергову спробу Державної виконавчої служби, за рішенням суду, виселити з квартири на вул. Хорватській, 8/14 у Львові 55-річну Галину Просолович та її 24-річного сина. Однак, як і попередні кілька разів, державні виконавці не змогли цього зробити через супротив жінки.

За документами, ця квартира від 2016-го року належить відомому адвокату Юрію Ломазі, який купив її у тодішньої законної власниці помешкання – Марії Ісаївни Напольської. Але попри це Галина Просолович неодноразово стверджувала у соцмережах і в пресі про те, що буцімто це її домівка, а «квартирна мафія» намагається її звідти викинути.

Юрій Ломага дав пресконференцію у Львівському пресклубі, на якій розповів деталі цієї скандальної історії.

– Публікації про те, що я, виявляється, є «рейдером», який посеред зими викидає на вулицю «сироту із малолітньою дитиною», викликали у мене дивне відчуття. Цю «сенсацію» зі сайту ZAXID. NET розповсюдили багато інших ЗМІ. На жаль, ніхто із журналістів не вважав потрібним звернутися до мене за роз’ясненням ситуації. Бо правда в тому, що цій «сироті» – 55 років, її «малолітньому» синові – 24, і вони мають власне помешкання на вул. Кримській, 26А. Однак ці люди воліють жити у моїй квартирі. Попри рішення суду, виконавча служба вже не перший рік не може висилити їх з мого помешкання. Вони чинять опір та, маніпулюючи фактами, збурюють скандал у пресі, виставляючи себе жертвами, а мене – монстром. Хоча насправді все навпаки: це я став жертвою аферистів, котрі вже тривалий час вимагають у мене немалу суму грошей в обмін на виселення.

За словами Юрія Ломаги, 2016-го року він придбав квартиру на вул. Хорватській 8/14 у громадянки Напольської Марії Ісаївни. Її інтереси представляла донька Лідія. При цьому мама й донька попросили Юрія Ломагу про послугу – дозволити пожити нетривалий час у цій квартирі їхній родичці, яка мусить підшукати собі інше житло. Адвокат відповів: «Без проблем». І не сподівався, які проблеми отримає найближчим часом.

Родичкою Марії та Лідії Напольських виявилась Галина Просолович. Вона заявила про свої права на квартиру. Мотивувала це тим, що свого часу жила тут зі своєю тіткою Уршулею Банас, яка замінила їй матір. Тому, сказала, з квартири не вступиться.

– Справді, Уршуля Банас жила в цій квартирі ще з 1970-х років, а у 1997-му році приватизувала її. Заповіт вона склала на свою сестру – Напольську Марію Ісаївну, яка потім успадкувала помешкання. А я цю квартиру я купив у неї 2016-го. Прізвище «Просолович» не фігурує в жодному документі, – наголошує адвокат.

Юрій Ломага розповів, що всі ці роки до нього зверталися «ходоки» від Галини Просолович, які пропонували виплатити жінці кругленьку суму або ж купити їй квартиру на Сихові. Але він не погодився. Тоді почались численні судові позови, розповсюдження неправдивої інформації.

– Галина Просолович навіть намагалась через суд встановити факт…смерті (!) Марії Напольської. Мовляв, вона померла, невідомо де похована, а тому не могла продати свою квартиру. Але пані Марія, на щастя, жива-здорова, їй 87 років, учора я з нею розмовляв. За ці роки я наслухався багато маячні, на мене вилили багато бруду. Тероризували не лише мене, а й моїх колег, клієнтів, друзів, щоб ті на мене «вплинули». Погрожували, що знищать мою репутацію, від мене відвернуться клієнти, я втрачу адвокатську практику. Але я не піду на угоду із шахраями та аферистами. Краще подарую цю квартиру тому, хто її справді потребує. А пані Просолович, яка намагається «витрусити» з мене кошти, скажу одне: грошей не дам! Вона та її син, які ніде не працюють, можуть знайти собі роботу і перестати робити бізнес на шантажі, –  зауважив Юрій Ломага.

Він також надав документи, які свідчать про комунальні борги на великі суми, які за цей час виникли в квартирі. За його словами, зараз до квартири не подають газу, оскільки Галина Просолович не вважала за потрібне оплачувати рахунки за «комуналку».

– Як тільки я зможу зайти до своєї квартири, ці квитанції я оплачу. Проте зараз готую позов до суду щодо компенсації від Галини Просолович повної суми за комунальні послуги. Адже я не користувався світлом, водою, газом у цій квартирі, –  пообіцяв Юрій Ломага.

Адвокат наголосив, що діє винятково у правовій площині, а тому не розглядає варіанту виселяти непрохану гостю силовими методами.

– Мабуть, звичайні громадяни такі конфлікти вирішують простіше: беруть кума-брата-свата і викидають квартиранта на вулицю. Я – юрист. Я хочу, щоб все було законно. Є Державна виконавча служба. Вона мусить виконувати свою роботу. Опір її працівникам не може тривати нескінченно, врешті-решт, до порушника застосують більш дієві законні способи впливу.

Наприкінці пресконференції Юрій Ломага закликав журналістів не робити поспішних висновків під час висвітлення тих чи інших резонансних тем, а діяти професійно і завжди вислуховувати всі сторони конфлікту. Він також подякував ЗМІ, які належать дружині міського голови Львова, за гарну безкоштовну рекламу.

– Андрію Садовому і Катерині Кіт-Садовій – велике дякую. Клієнтів у мене через скандальні публікації не поменшало. Навпаки, їх стало більше. Я навіть розцінки за адвокатські послуги підняв. Але прошу: не посилайте мені більше клієнтів, у мене на всіх фізично не вистачить часу, –  іронічно завершив пресконференцію Юрій Ломага.

23 листопада Львівський окружний адмінсуд почав слухання справи щодо узаконення першої сесії нової Львівської міськради

Архіви