Відкуповування від мобілізації не можна запроваджувати, – майор

Якщо нардепи не будуть займатися корупцією, то принесуть більше користі у Верховній Раді, ніж в окопі.

Про це сьогодні, 21 січня, в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему: «Що і як змінить нова хвиля мобілізації в російсько-українській війні?» заявив майор запасу, військовий експерт Владислав Дейнеко.

Заклик мобілізувати депутатів зараз – це чистої води популізм. Держава перебуває нині в складній ситуації, і певна частина громадян повинна захищати її, як військові. Але крім військової загрози є дуже багато інших викликів: реформування, боротьба з корупцією, вважає майор запасу.

– У кожного свій окоп, і в кожного свій фронт. Я вважаю, що народні депутати фізично можуть виконувати якісь дії в зоні АТО. Але більш ефективними вони будуть у Верховній Раді. Якщо не будуть там займатися корупцією, – уточнив майор. 

За його словами, сьогодні на сході України – фаза загострення бойових дій. І невідомо як ці події будуть розвиватися в найближчому майбутньому. Адже лише кілька місяців тому всі говорили, що загострення відбудеться навесні або й пізніше.

Щодо чергової мобілізації, то Владислав Дейнеко вважає її необхідною.
– Ці заходи є організаційними заходами з утримання боєздатності армії і з її підвищення. Адже люди, які зараз беруть участь у антитерористичній операції, були призвані ще в березні минулого року. Вже майже рік пройшов. Вони і морально, і фізично виснажені. Зараз настав час, коли треба провести повну ротацію. А більшу частину людей демобілізувати, – вважає офіцер.

Також він негативно ставиться до пропозицій про можливе офіційне «відкуповування» від мобілізації. Нагадаємо, що в певних колах пропонують тим, хто не бажає йти служити до лав української армії, заплатити певну, немалу, суму, за яку можна екіпірувати іншого хлопця.
– Особисто я вважаю, що якщо війна вже прийшла, то неприпустимо «відкупитися». Такі варіанти можна було би розглядати в мирний час. Але не в країні, де є війна, – зауважив майор.

Архіви