Від забудовника, що зруйнував будинок Ярославенка, вимагатимуть більшої компенсації

Львівська міська рада планує збільшити позовні вимоги до забудовника, який зруйнував пам’ятку історії та мистецтва – будинок композитора Ярослава Ярославенка. Окрім вимоги відбудувати зруйновану п’ять років тому будівлю, міськрада має намір вимагати відшкодування вартості проектних робіт.

Про це сказала 10 вересня на прес-конференції начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

Чиновниця нагадала, що раніше міська рада звернулася з позовом до бізнесмена Ростислава Мельника про відновлення будинку-пам’ятки на вулиці Ярославенка, 30, який він зруйнував.

«На сьогодні позов розглядає Сихівський суд. Справа є складна для нас – ми не знайшли в Україні подібної судової практики. На сьогодні укладено договір між управлінням капітального будівництва Львівської міської ради з Науково-реставраційним інститутом «Укрзахідпроектреставрація» щодо виготовлення проекту цього будинку. Договір – на стадії виконання, проектант збирає матеріали (про знесений будинок, – ред.)», – розповіла Гелена Пайонкевич.

З її слів, перша вимога міської ради до Ростислава Мельника стосувалась відновлення будинку. «Але будемо просити суд прийняти рішення, аби він відновив будівлю саме за проектом, який розробить спеціалізований інститут, а також – відшкодував вартість проектних робіт», – додала вона.

Гелена Пайонкевич нагадала, що Ростилав Мельник, який свого часу викупив будинок-пам’ятку у попередніх мешканців, отримав у міської ради у власність земельну ділянку площею 10 соток (під об’єкт нерухомого майна, що перебував у його власності, тобто сам будинок), а також взяв в оренду ще 316 кв. м для обслуговування житлового будинку.

«У вересні 2008 року виконком міської ради дав дозвіл виключно на проектування багатоквартирного житлового будинку зі знесенням наявної забудови. Дозволів на будівництво чи знесення будинку, що там був, виконком не давав», – наголосила Гелена Пайонкевич. Однак згодом виконком це рішення скасував, оскільки Мельник зруйнував будинок.

«Рішення про проектування (дев’ятиповерхового будинку, – ред.) він на сьогодні не має. Аби отримати дозволи, він має отримати містобудівні умови і обмеження… Після руйнування будинку ми звернулись із позовом до суду. Земельна ділянка, яка передавалась в оренду, була надана для обслуговування будинку. Оскільки будинок знесли, ми розірвали договір оренди рішенням Сихівського суду, його також підтримав адміністративний суд. На сьогодні Мельник не має права використовувати цю землю (316 кв. м, – ред)”, – розповіла чиновниця.

Щодо ділянки, яка перебуває у власності бізнесмена, 16 серпня Сихівський райсуд постановив, що на сьогодні Мельник не має права вживати жодних дій щодо розпоряджання земельною ділянкою.

Будинок на вулиці Ярославенка, 30 є пам’яткою історії та мистецтва №1297 за рішенням виконкому Львівської облради від 1982 року.

Нагадаємо, будинок видатного композитора Ярослава Ярославенка у Львові на вулиці його імені зруйнували 11 вересня 2008 року. Раніше будинок належав родині Ярославенка та ще двом сім’ям, а у січні 2008 року його викупив Ростислав Мельник, який спершу зняв зі споруди пам’ятну таблицю, а потім взагалі зруйнував будинок. Як повідомили на Громадському форумі Львова, Ростислав Мельник – син екс-заступника голови Львівської ОДА з питань паливно-енергетичного комплексу Леоніда Мельника.

Додамо, слідчі не знайшли складу злочину в цих діях бізнесмена, оскільки той нібито не знав, що будинок мав статус пам’ятки.

Архіви