Від відставки Цимбалюка найбільше скористає політсила Путіна, – експерт

Аналітик Західної аналітичної групи Орест Друль вважає, що події 9 травня у Львові відбувались не зовсім за тим сценарієм, який передбачав голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк. Водночас найбільше скористає від цієї відставки, якщо вона відбудеться, політична сила Володимира Путіна, – вважає експерт.

Про це він завив під час прес-конференції-дебатів 11 травня у Львові.

«Завіз автобусів (з представниками «Родіни», «Русского єдінства») відбувався поза його (Цимбалюка) компетенцією», – сказав він.

Однак Орест Друль зазначив, що написання заяви не є фактом відставки.

«Якщо немає довірливих стосунків з Президентом, то написання заяви може розглядатися, як демарш. Те, що він (Цимбалюк) писав її беземоційно, вкотре показує, що є нормальні стосунки», – сказав він.

Також він зауважив, що відставка голови ЛОДА не піде на користь «Свободі».

«Не йдеться про інтерес «Свободи», а про інтерес радикального її крила. Відбувається фракціонування «Свободи». Молоді піднімають голову, хочуть впливати, але не хочуть втрачати вже існуючого бренду «Свободи», – зазначив він.

Своєю чергою політолог, завідувач сектора етносоціальних досліджень Інституту народознавства НАН України Ігор Марков прогнозує, що відставки Михайла Цимбалюка не відбудеться «з багатьох причин».

«Президент і його оточення мають своє бачення ситуації, контролюють її у свій спосіб», – сказав Марков. Він додав, що попри те, відставка Цимбалюка могла б стати таким собі піаром для «Свободи».

Водночас на запитання про те, які кандидатури на посаду голови ЛОДА на сьогодні були б найбільш бажаними для Львівщини, а які – ускладнили б ситуацію, Ігор Марков відповів, що будь-які лояльні кандидати можливі тільки за результатами тих чи інших домовленостей в Адміністрації Президента, в кулуарах.

«Кандидатура може бути найбільш несподіваною. Наприклад, може відбутися повторний прихід Янківа на цю посаду, як і може бути хтось, хто досі ніколи не займав цієї посади, як це було в процесі попередніх призначень», – сказав Марков. Він додав, що, найімовірніше, власне Президент не вирішуватиме долі цього призначення, мовляв, у нього в оточенні фактично немає такої людини, родом з Західної України, яка б підійшла на цю посаду, тому долю крісла голови ЛОДА можуть вирішувати в Адміністрації Президента.

Крім того Орест Друль зазначив, що голова ОДА – суспільна посада, адже він має виступати своєрідним буфером, прокладкою між Києвом і місцевим рівнем.

«Він максимально має вбирати негатив від Києва і максимально абсорбувати радикалізм знизу. Це суспільна місія. Якщо Києву, Януковичу залежить на спокої, це (Цимбалюк) ідеальна кандидатура – голуба миру. Попрошу не плутати з комуністом Голубом. І міняти шило на мило немає сенсу. Якщо ж переможе партія «Газпрому», поставлять сюди яструба», – сказав Орест Друль.

Як інформував ZAXID.NET , 10 травня Михайло Цимбалюк написав заяву про звільнення.

Архіви