В Україні хочуть закрити 143 школи: з них 7 – на Львівщині

ас чекає нова хвиля скорочень мережі навчальних та позашкільних закладів, – про це сьогодні, 12 квітня, під час прес-конференції в Львові повідомила народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

«В ЗМІ вже оприлюднений лист Міністерства фінансів до Міністерства культури про закриття та реорганізацію багатьох музичних та художньо-естетичних естетичних шкіл з метою економії бюджету в цій сфері», – розповіла вона.

І додала, що зверталася до голів облдержадміністрації, аби з’ясувати, скільки навчальних закладів вони планують закрити. Відтак, з’ясувалося, що в Україні хочуть закрити мінімум 143 школи (поки що не з усіх областей надійшла інформація), з них 7 – у Львівській області. Водночас Лілія Гриневич зауважила, що за роки врядування цієї влади закрито понад 1 тис. шкіл.

«Зважаючи на демографічну кризу, в дуже багатьох країнах також закривають школи, але з однією метою: щоби підвищити якість освіти дітей та покращити умови їх навчання. Тобто, якщо школа є холодною, має туалет на вулиці (таких в Україні майже 1 тис. шкіл), а в нас півроку холодно, дощі та низька температура, то, звісно, тут  є загроза здоров’ю дітей. Якщо школа закривається, і дітей довозять по хорошій відремонтованій дорозі в справному автобусі в іншу з кращими умовами навчання та кваліфікованим складом вчителів, де не один вчитель читає всі предмети, тоді це має резон і це важливо для покращення якості освіти дітей», – пояснила вона.

За словами Лілії Гриневич,  протидіяти та стримати закриття шкіл вдається, коли є очевидним, що діти не покращать умов свого навчання. Тому, – переконана вона, – батькам треба звертатися в органи управління, а також з’ясувати, чи законно прийняте це рішення: чи давала на це погодження сільська рада. Народний депутат додала, що частину шкіл комітету вдалось відстояти в судах, оскільки рішення по закриттю суперечило закону.

Архіви