В Аграрній партії створено переговорну групу для іміджу та миру

До 13 вересня голова Аграрній партії України повинен підписати протокол політичної ради партії. В цьому протоколі члени політради визначилися, що партія ні з ким не об’єднується, а основна мета – вибори до Верховної Ради.

А формат, в якому партія братиме участь у президентських виборах, буде визначено на з’їзді у грудні. Це рішення політради підтримало одинадцять обласних партійних організацій Аграрної партії України. Засідання політради відбулося ще 15 серпня. Проте голова партії дотепер не підписав протоколу. Якщо голова партії не підпише цього протоколу, то члени партії вимагатимуть відставки Віталія Скоцика. 

Про це сьогодні, 10 вересня,  під час прес-конференції на тему: «Ситуація в Аграрній партії України. Висловлення недовіри голові партії Віталію Скоцику», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник голови АПУ Олег Корбан. 

Він зізнався, що до 2016 року були спроби створити з партії лідерський проект на чолі з Романом Безсмертним, Олександром Лєвіним та Віталієм Скоциком. 

– Але в червні 2016 року бензин закінчився, і ми постали перед питанням, як партія буде жити далі. Ми усвідомлювали, якщо до літа 2018 року наша партія не матиме рівня довіри від п’яти відсотків і вище, то ми станемо  технологічною партією, яка не впливатиме на формування устроїв в державі, – каже заступник голови АПУ. 

Отож, партійці вирішили знайти резерви в середині, аби не залежати від лідера партії. 

– У грудні 2017 року змінили статут та програму партії. Провели велику роботу. І на сьогодні залишилися рейтинговою та впливовою партією. Ми вирішили, що ні з ким не об’єднуємося та наш мета – вибори до Верховної Ради. Проте в червні ми з прикрістю довідалися, що керівництво Аграрної партії України проводить таємні переговори з деякими представниками олігархів. Довідалися, що таки відбувалися переговори з Ігорем Коломойським, аби залучити фінансування для участі Віталія Скоцика у президентській кампанії, – розповідає Олег Корбан. 

Це, за його словами, обурило членів партії. Терміново було скликано політраду, та проголосовано кілька питань, які би мали стати запобіжником від таємних переговорів за спинами інших партійців. 

Наразі, як стверджує заступник голови АПУ, члени партії створили переговорну групу, аби зрозуміти – в чому проблема. 

Голова Хмельницької обласної партійної організацій Аграрної партії України Сергій Іващук наголосив, що його колегам імпонує принцип будівництва партії знизу догори і те, що рішення керівництво приймає з урахуванням думок обласних організацій. 

– Не може бути так, щоби голова партії не підписував статут. Голова, як батько, не може виносити інформацію, яка шкодить іміджу партії. Ми прийняли політичне рішення, що ми йому не довіряємо. Ми не домовлялися ставати під олігархів, – заявив Сергій Іващук. 

З ним погоджується голова Чернівецької обласної партійної організацій Аграрної партії України Василь Козак.

– Коли ми формували свій осередок, то постановили на тому, що наше політбюро має дослухатися до думки всіх членів партії. Але якщо в нас буде «господар», то ми до цього не готові. Ми не хочемо мати царя, ми хочемо мати демократичну партію, яка би працювала задля інтересів нашої держави та українців, – стверджує Василь Козак. 

Голова Волинської обласної партійної організацій Аграрної партії України Ігор Волошенюк вимагає від президії політичної ради партії – дати оцінку голові партії і, якщо контрольно-ревізійна комісія виявить порушення, то висловити йому недовіру.

– Ми зараз – цікаві всім політичним силам, які би хотіли бачити нас поруч з собою або, щоб ми зникла з політичної мапи держави. Ми не є чиїмось проектом, і ми не буде тупо піднімати руки, як би це комусь хотілося. І заради чиїхось амбіцій я не готовий дурити своїх однопартійців, – каже Ігор Волошенюк. 

Дев’ять обласних осередків Аграрної партії України вже висловили недовіру своєму голові, але вони стверджують, що готові домовлятися з Віталієм Скоциком заради збереження іміджу та миру в партії. Для цього створено спеціальну переговорну групу. 

– Якщо Віталій Скоцик не погодиться на переговори, то ми скличемо з’їзд партії, та вищий орган партії прийме рішення про відсторонення його з посади голови партії, – пояснив Олег Корбан. 

Довідка від організаторів:

Ситуація, що склалася в Аграрній партії України (АПУ) останнім часом, потребує широкого та правдивого висвітлення.

Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик почав проводити в партії авторитарну політику, ігноруючи Статут партії та колегіальні рішення членів партії, порушуючи принципи демократичної та прозорої партійної організації.

Регіональні партійні організації Аграрної партії України терміново проводять конференції та виконавчі комітети з метою захисту партії та недопущення дій щодо її розколу напередодні важливих для партії випробувань на виборах.

Архіви