Успіх у Вільнюсі залежить від Януковича і Тимошенко – Гриценко

Підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС залежить не від того, чи встигне ВР прийняти черговий закон з європейського пакету, а від порозуміння між двома політиками – Януковичем і Тимошенко. Через це сьогодні ймовірність успіху у Вільнюсі становить 50 на 50. Ситуація загостилася і погіршилася, оскільки перейшла в особистісну площину. Так сказав на прес-конференції у Львівському прес-клубі народний депутат, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Від Януковича, за словами Гриценка, залежить більше, бо президент впливає на пенітенціарну систему, судові органи. «Але мають бути певні кроки з боку Тимошенко. Треба щоб Тимошенко публічно звернулася до глав держав з проханням підтримати угоду у Вільнюсі», – вважає А. Гриценко.  

Представники ЄС говорять про успіх чи неуспіх у Вільнюсі в контексті лікування  Тимошенко за кордоном. Бо Європейський суд з прав людини довів, що вона заарештована незаконно, оскільки не мала належного права на захист, наголосив Гриценко.

«Але не можна ставити долю 46-мільйонної країни в залежність від одного персонального питання»,- сказав народний депутат. 

Сьогодні, вважає Гриценко, склалася унікальна ситуація, коли серед політичної еліти є консенсус. Янукович і компанія вносять законопроекти з європейського пакету. Опозиція їх підтримує.

Після Вільнюса буде поставлепна крапка неповернення з Росією, наголосив політик. Україна стане на європейські рейки і рухатиметься в напрямку євростандартів. Так як це зробили країни Прибалтики, Балканів та інші. 

«Якщо Вільнюс буде зірваний, то виборів 2015 року не буде», – вважає Гриценко.

Архіви