Усі ухвали та рішення Львівської міської ради, прийняті за 4 роки її роботи, можна вважати нечинними, – “Вартові закону”

Громадська організація «Вартові закону» виявила системні порушення конституційних прав громадян керівництвом Львівської міської ради. Вони полягають у тому, що Львівською міською радою не оприлюднилося нормативно-правові акти, які стосуються прав, свобод, законних інтересів мешканців Львова, і які є обов’язковими для виконання фізичними, юридичними особами незалежно від форми власності: у сфері житлово-комунальних тарифів, приватизації (оренди) нерухомого майна, приватизації (оренди) земельних ділянок. А відповідно до статті 57 Конституції України «закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, не доведені до відома населення у порядку, встановленому законом, є не чинними. Про це сьогодні, 27 січня, на прес-конференції повідомив голова ради ГО «Вартові закону» Олексій Вєренцов.

«Наша громадська організація надала усі документи, які доводять, що Львівською міською радою та її виконавчими органами здійснюються системні порушення конституційних прав громадян, а саме: офіційно не оприлюднюються правові акти, які стосуються прав, свобод і законних інтересів мешканців Львова. Таким чином, фактично таємно приймаються рішення, якими надається незаконна перевага наближеним особам до керівництва Львівської міської ради», – каже Олексій Вєренцов.

За його словами, порушення статті 57 Конституції України дозволяє у порядку, передбаченому законом, визнати тарифи із теплопостачання, водопостачання, утримання будинків та прибудинкових територій незаконними. Також можна визнати незаконними рішення з приватизації нерухомого майна (підвалів, горищ житлових будинків), приватизації (оренди) земельних ділянок, надання квартир черговикам, дозволів з будівництв та добудов до будинків тощо.

Олексій Вєренцов наголошує, що ця інформація дозволяє усім зацікавленим особам у відновленні порушених міською владою прав – відновити свої законні права, через скасування незаконних рішень і ухвал, прийнятих Львівською міською радою та її виконавчими органами.

Щодо оприлюднення рішень Львівської міської ради на офіційному сайті мерії, то Олексій Вєренцов повідомив, що листом Державного комітету інформатизації України від 22 квітня 2009 року від 609/05-09 підтверджено, що «так званий «Офіційний сайт Ради не відноситься до засобів масової інформації».

«Рішення ради нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію. Це роз’яснює лист Міністерства юстиції України від 9 червня 2009 року № 994-09-24. офіційне оприлюднення нормативно-правових актів – це розміщення в офіційних друкованих виданнях, а таким у Львові є визначене ухвалою Львівської міською ради комунальне підприємство «Редакція газети Львівської міської ради «Ратуша»«, – каже Вєренцов.

«З наданих відповідей «Ратуші» безумовно і беззаперечно встановлено, що за період останніх чотири роки не здійснювалося офіційного оприлюднення рішень, ухвал міської ради та її виконавчих органів, шляхом розміщення у офіційному друкованому виданні – «Ратуші», – додав Олексій Вєренцов.


Архіви