Українців в Росії змушували воювати проти України, – підполковник поліції

Торік в Україні 1191особа визнана постраждалою у сфері торгівлі людьми. З них 94 відсотки – це трудова експлуатація.

Про це сьогодні, 14 березня, під час прес-конференції на тему: «Навіщо працедавцю мій паспорт?», яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомив начальник управління з боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, ГУ Національної поліції у Львівській області підполковник поліції Сергій Молотов.

За його словами, від трудової експлуатації переважно страждають чоловіки, від сексуальної – жінки.

– Минулого року у Львівській області було виявлено чотири випадки торгівлі людьми. З них тільки один випадок – трудова експлуатація, а інші три – сексуальна. Ці жінки їхали у країни Євросоюзу та Арабські Емірати для надання сексуальних послуг. А ось якщо у людей забирали паспорти чи не оплачували їхню працю, чи ще якось їх експлуатували, то ці люди не звертаються до правоохоронних органів за допомогою, – зауважив підполковник Сергій Молотов.

Також, за його словами, тяжким злочином вважається торгівля неповнолітніми чи експлуатація дітей. Позаминулого року працівники управління з боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми, ГУ Національної поліції у Львівській області затримали осіб, які везли немовля до Німеччини.

– Громадянин Німеччини ніколи не був в Україні, мати дитини не була за кордоном, тобто вони ніколи не зустрічалися. Проте цей громадянин, чомусь,  визнав своє батьківство. Зараз дитина – в притулку. А ті, хто віз дитину за кордон, сидять в СІЗО. Вже є вирок суду, проте подана апеляція, – розповідає Сергій Молотов.

Також, за його словами, торік полісмени Львівської  та Дніпропетровської областей виявили випадки, коли довірливих українських чоловіків ловили у Російській Федерації, інкримінували торгівлю наркотиками і змушували воювати проти України у складі бойовиків незаконних військових формувань на тимчасово окупованих територіях.

– Молодим хлопцям, віком від 20 до 30 років, за дуже хороші гроші пропонували працювати кур’єрами. Вони повинні були перевозити якісь пакунки поїздами до Москви. А коли ці хлопці перетинали кордон з Росією, то їх відразу заарештовували, а в пакунках виявлялися наркотики. І після цього їх притягували за збут наркотиків. І пропонували: або ти рік воюєш на боці «лнр-дрн», або кримінальна справа за збут наркотиків. І зараз багато громадян України перебувають у російських в’язницях, – підполковник поліції розкрив ще одну схему обдурювання людей.

Архіви