Українцям, щоб попрощатися з «совком», потрібні територіальні громади, – Маринович

Україні потрібна децентралізація влади. Перехід на територіальні громади є важливим з точки зору прощання з комуністичним минулим. Створення таких громад буде суттєвим чинником у боротьбі з корупцією.

Таку думку висловив сьогодні, 26 червня, на прес-конференції учасник ініціативи «Першого грудня» Мирослав Маринович.

«Перехід на принцип територіальної громади є важливим з точки зору прощання з комуністичним минулим. Доки не буде цієї зміни, ми і далі будемо в «совку». Територіальні громади можуть зайнятися організацією свого життя і повинні нести відповідальність за свою діяльність», – наголосив він.

Водночас Мирослав Маринович зазначив: «Склалася ситуація, коли регіони мають своє уявлення: приміром, люди хочуть отримувати добрі зарплати, але дбати про речі довкола себе не дуже хочуть – на їхню думку, це повинна робити держава. Це радянські стереотипи. Насправді, коли вони візьмуть відповідальність на себе, тоді зміниться правило «Київ нас не чує». Така скарга є типовою ознакою того, що ми все ще живемо у «совковій» атмосфері».

За його словами, створення територіальної громади є ключовим моментом. «Вона дає можливість потенційним лідерам реалізовувати себе. Це вагомий внесок у боротьбу з корупцією. Тому настільки важливе формування так званої низової демократії. Відтак, децентралізація і створення територіальних громад розкриває творчий потенціал народу. Це дає змогу «змагатися» громадам між собою і визначати, який регіон успішніший, бо наше суспільство і досі живе міфами про те, «хто кого годує», – додав він.

Архіви