Український уряд гальмує відкриття пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце

Уряд України не дає відповідь на ноту-прохання польського уряду відкрити пункт пропуску Нижанковичі (Україна)-Мальховіце (Польща).
Про це сьогодні поінформував на прес-конференції, присвяченій підсумкам проведення Європейських Днів Добросусідства, голова Старосамбірської районної ради Володимир Горбовий.

Володимир Горбовий розповів, що для відкриття пункту пропуску потрібне рішення обох країн. Майже шість років тому уряд Польщі надіслав уряду України ноту з проханням погодити відкриття пункту пропуску Нижанковичі-Мальховіце. На жаль, уряд України до цього часу так і не дав відповіді на цю ноту. Є два розпорядження Кабінету Міністрів про те, щоб дати відповідь, але разом з тим ноти відповіді нема.

Відкриття пункту пропуску Нижанковичі (Україна)-Мальховіце (Польща) було метою проведення Європейських Днів Добросусідства. Окрім того, нівелювання бар’єрів та зміна способу життя по обидві сторони кордону, а також створення платформи співпраці між двома народами на прикордонному рівні.

Володимир Горбовий розповів: «Підсумком Днів Добросусідства стало напрацювання пакету документів, які показують, яким чином далі має розвиватися кордон. Також вдалося показати, що можна на місцевому рівні інтегрувати в Європу маленькими кроками».

Під час проведення Днів Добросусідства через державний кордон було пропущено понад 11 тисяч осіб.

Архіви