Українські емігранти у Португалії отримають право голосу

Українські емігранти у Португалії отримають право голосу. Їм можуть дозволити брати участь у виборах на рівні села та провінції, де вони певний час живуть і працюють. Про це сьогодні, 4 серпня, на засіданні Львівського прес-клубу «10 років українців у Португалії: втрати і здобутки» повідомив президент Асоціації українців у Португалії «Собор» Олег Гуцько.

З його слів, з такою ініціативою виступив уряд Португалії, вже є підготований відповідний законопроект.

Президент Асоціації українців у Португалії «Собор» дуже позитивно оцінив Угоду між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення громадян, підписану 7 липня цього року. При цьому Гуцько зазначив, що угода підписана, але наразі не ратифікована.

Довідка ЗІКу.

7 липня ц.р. у рамках проведення українсько-португальських політичних консультацій у Лісабоні було підписано Угоду між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення громадян. Від імені України цей міжнародний договір підписав Заступник Міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв, з португальської сторони – Державний секретар з питань соціального захисту Педро Маркеш.

Положеннями Угоди, зокрема, закріплюється право на отримання українськими громадянами, які легально працюють та проживають на території Португалії, пенсій та допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, безробіттям, нещасним випадком на виробництві, втратою годувальника, за віком, по інвалідності, за вислугу років, а також у зв’язку з материнством, народженням дитини та доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку тощо.

Важливим є також той факт, що Угодою запроваджується порядок зарахування трудового стажу, набутого українськими громадянами під час роботи в Португалії, при визначенні строків та сум пенсійного забезпечення.

Архіви