Україна – в історичній паузі, – Карасьов

Місцеві вибори в Україні досить особливі і унікальні, тому що унікальний час переживає сьогодні Україна. Вона знаходиться у певній історичній паузі

Про це сьогодні, 29 вересня, на засіданні незалежного прес-центру «Львівський вибір-2010 на тему «Україна 2010: авторитаризм чи демократія. Що буде після виборів?» повідомив лідер Єдиного центру, політолог Вадим Карасьов.

«Ця пауза має не тільки негативні, а й позитивні відтінки. Позитивний відтінок є у тому, що перемогла на президентських виборах і є при владі та політична сила, яка є. Люди мають шанс замислитися над тим, що помаранчеві сили не винуваті у тому, що відбувалося в Україні в останні роки в економіці, політиці, що політична система була нестабільною. У прибічників ПР та у виборців, політичні уподобання яких коливалися, було враження, що все погане – від помаранчевих, а все добре буде від ПР. На сьогодні вже більше півроку, скоро буде рік, як ПР при владі. І що? Хіба покращене життя вже сьогодні?», – сказав Карасьов.

«Це унікальний час для історичного протверезіння, історичної раціоналізації у тому, що відбувається в країні і з країною», – переконаний він.

Останні 10 років в Україні Карасьов назвав «великою електоральною демократичною епохою» (було 5 виборів, на яких перемагала опозиція), якої більше не буде, тому що вона в умовах економічної кризи почала доводити свою неконструктивність та неефективність. «Але й авторитаризму, про який сьогодні мріє дехто і як взірець вказує на Китай та Росію – теж не буде. Після 2010 року має бути десятиліття створення ефективної демократії на базі національної спільноти і сильної (в сенсі інститутів, а не силовиків) правової держави. Правова держава, ринкова економіка, національна спільнота – тільки на цій платформі може бути утверджена ефективна європейська демократія», – наголосив політолог.

Архіви