Україна – це дві системи в одній країні – політолог

Україна – це дві системи в одній країні: Схід та Захід. Таку думку висловив на засіданні Незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір-2010»: «Україна 2010: авторитаризм чи демократія. Що буде після виборів?» політолог Володимир Цибулько.

За його словами, говорити про місцеві вибори як переломний момент можна лише в контексті частини українців.

«Україна – це дві системи в одній країні. Це Схід, який базується на великій економіці, на потужних промислових підприємствах. І є Захід України, який базується на малому та середньому бізнесі, – розповів політолог. – Відповідно, якщо великі підприємства передбачають економічний феодалізм, то малий та середній бізнес передбачає і демократичні гарантії, свободи».

На переконання Володимира Цибулька, за такої ситуації не можна означати західноукраїнський економічний стиль як демократія, а східний як авторитаризм.

«Насправді є боротьба і єдність протилежностей. Ми в цій боротьбі повинні знайти раціональне зерно, яке дасть, по-перше, можливість справді об’єднати країну, а, по-друге, все-таки змусити владу прислухатись до суспільної думки», – зазначив політолог.

Архіви