Україна, США, Канада: мобільний додаток Ukrainian Live Classic набирає популярності в світі

Перший у світі мобільний додаток «Ukrainian Live Classic» стрімко набирає популярності. За два місяці від дня презентації мелодії українських композиторів-класиків закачали понад 2 тисячі користувачів.

Про це у Львівському пресклубі розповів Тарас Демко, співдиректор Львівського будинку органної та камерної музики, голова ГО “Collegium” та керівник проєкту, пише DailyLviv.

– Ми простежили, що додаток стає дедалі більш популярним не лише в Україні, а  й США та Канаді, – сказав він. – Ми презентували «Ukrainian Live Classic» лише 15 жовтня – і ось такий результат. Як бачимо,  українська класика має попит у наші дні,- наголосив Тарас Демко.

У додатку можна знайти близько 200 творів української класичної музики, починаючи від XVII століття. Але автори проєкту обіцяють на цьому не зупинятися. Вони продовжуть опрацьовувати твори з архівів, формувати базу і робити подальші музичні записи. Альтернативи додатку, де би зібрали таку кількість класичних українських творів в якісному записі та з анотаціями фахівців, наразі не має.

За словами Тараса Демка, багато в чому в цій роботі посприяв карантин. Оскільки під час жорстких карантинних заходів глядачі не могли прийти до Львівського будинку органної та камерної музики, музиканти вирішили самі «прийти» до їхніх домівок.

– Ми вирішили не зупинятись. Працювали щодня, забираючи музикантів не лише зі Львова, але й з інших міст, проводили записи. У січні ми мали «наполеонівські плани», які пандемія намагалась перекреслити. Але ми не здалися і провели за цей рік 324 концерти в різних форматах. Ми відчули разом зі всім світом, що стабільність – поняття хитке. Але музика має звучати! Важливо зробити якісний запис і зберегти це на платформах. Ми намагалися зробити українську класичну культуру модною, цікавою, доступною. І діяли за принципом: «Те, що прозвучало один раз, – звучатиме завжди».

Любов Кияновська, членкиня Галицького музичного товариства, докторка мистецтвознавства вважає, що такий підхід до української класики перед викликами сучасного світу є вкрай важливим.

– Яким би прекрасним не було наше мистецьке минуло, ми повинні його відроджувати, імплентувати і йти вперед, – вважає вона. –  Відроджуючи музику минулого, не можна забувати про орієнтованість на сучасне і майбутнє. Сьогодні має бути дигіталізація, соціальні мережі, комунікація.  Втілення ідеї мобільного додатку, інші шляхи пошуку своєї аудиторії – тут можна сказати лише: «Велике браво!»

Довідка
Ukrainian Live Classic — перший у світі мобільний додаток з українською класичною музикою, який розробила Громадська організація Сollegium за підтримки Українського культурного фонду. Він доступний для скачування на Google Play Market та Apple Store та дозволяє обирати музику за стилями, епохами, композиторами тощо. Проєкт двомовний, основна версія — англійська. Ukrainian Live Classic є абсолютно безкоштовним для користувачів. Його розробила ГО «Сollegium» за підтримки Українського культурного фонду. Подальше функціонування додатку забезпечуть партнери – Галицьке музичне товариство та Львівський органний зал. Також передбачена система донейтів для охочих підтримати проєкт.

Музична сенсація: в органному залі Львова прозвучить справді перший український фортепіанний концерт

100 записів класичної музики, 3 000 000 слухачів, мемарня у Telegram – Органний зал підбиває підсумки(відео)

Відео: Львівський пресклуб

Архіви