Угорці не впускають українців з польським візами, – експерт

Експерти припускають, що в Польщі, Угорщині та Словаччині можуть діяти внутрішні вказівки, за якими українців з польськими шенгенськими візами не впускають через кордон. Про це 26 вересня сказала директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді, представник громадської ініціативи “Європа без бар’єрів” в Ужгороді Світлана Мітряєва.

На запитання про те, як прокоментувати випадки, коли з угорські прикордонники не випускають українців з польською шенгенською візою через кордон, Світлана Мітряєва сказала: «Справді є така проблема. Є випадки, коли польська шенгенська віза виявилась ненадійною при перетині словацького кордону. Я особисто питала про це словацьку поліцію, і вони відповіли, що при перетині кордону ви повинні мати підтверджену мету візиту, а також, якщо вам прикордонники повірять, – впустять… Думаю, є внутрішні інструкції, про які нам не говорять».

Вона додала, що це також є актуальним питанням при перетині словацького кордону з Угорщиною і навпаки.

Водночас керівник відділу особливого руху, консул Генерального консульства Польщі у Львові Єжи Тімофеюк наголосив, що візи, видані польськими консульствами, діють у всій Шенгенській зоні.

«Не бачу причини для повороту громадян», – сказав він.

Архіви