Освітяни просять відтермінувати реформування управління освіти Львова

Асоціація працівників освіти Львова та Львівська обласна організація працівників освіти та науки заручаються підтримкою політичних сил, представлених у Львівській міській раді з тим, щоб депутати на найближчій сесії 29 вересня відтермінували набуття чинності ухвали № 725 від 14 липня цього року про реорганізацію структури управління освіти міста.

Про це 26 вересня повідомила член асоціації, директор Львівської лінгвістичної гімназії Тетяна Крупей та представник профспілкової організації Мар’ян Калин.

Як розповіли освітяни, на виконання ухвали було прийняте рішення виконкому Львівської міської ради, яким затверджено положення про управління і зміни в його структурі. Новації заплановано запровадити з 1 жовтня цього року.

Як повідомив М.Калин, освітян найбільше обурює те, що ліквідація районних відділів освіти, і передання їх функцій міському управлінню не були широко обговорені з педагогічними колективами навчальних закладів Львова. За його словами, освітяни не достатньо поінформовані про мету реформи і кроки щодо вирішення практичних завдань. Відтак профспілка зверталася до фракцій політичних партій у Львівській міськраді з проханням відкласти введення згадуваної ухвали в дію.

Профспілка зібрала протоколи зборів 180 педагогічних колективів Львова про незгоду з ліквідацією районних відділів освіти Львова з 1 жовтня цього року.

М.Калин повідомив, що депутати від «Нашої України», Партії регіонів, «Фронту Змін», Народного Руху України «України Соборної» уже висловили згоду голосувати за рішення про відтермінування реорганізації структури управління освітою міста. Разом із цим проходить процедуру реєстрації проект ухвали, поданий секретарем ради, представником ВО «Свободи» Василем Павлюком.

Він також наголосив, що в разі, якщо депутати ігноруватимуть це питання 29 вересня, освітяни влаштують мирну акцію протесту під Ратушею.

Т.Крупей прокоментувала ZAXID.NET, що освітяни усвідомлюють необхідність реорганізації управління, проте не згодні з тим, що їх думку в цьому не врахували. За її словами, реформа ініційована за начальника управління освіти Львівської міської ради Володимира Огури не була належно представлена освітянам, і вже його наступниця – в. о. начальника управління Катерина Гороховська запросила освітян до обговорення змін. Щоправда, це відбувалося тоді, коли ухвала Львівської міської ради та рішення виконкому Львівської міської ради уже були прийняті.

Секретар Львівської міської ради, член виконкому Василь Павлюк прокоментував ZAXID.NET: «Я зустрічався з ініціативною групою, в якій були директори шкіл, працівники районних відділів освіти Львова, і вник у цю проблематику. Опісля мав зустріч з міським головою, ми разом обміркували, порадилися, що дійсно, що те управління, яке тоді готувало ухвалу № 725, мабуть, не до кінця доопрацювало питання. Наразі на словах було домовлено, щоб призупинити дію цієї ухвали. Зараз ми ведемо консультації з міським головою, бо саме він, за чинним законодавством,  формує порядок денний сесії, але я буду пропонувати, і фракція ВО «Свободи», голова фракції Руслан Кошулинський буде теж пропонувати, щоб на найближчому пленарному засіданні сесії, 29 вересня, ми розглянули питання про відтермінування реформи». За його словами, реформа управління освіти має однозначно відбутися. Однак треба зробити це цивілізовано, необхідно детально розробити структуру, обговорити її, погодити, а тоді затверджувати і впроваджувати.

Архіви