УДА Яроша оголосила запис до загонів тероборони

Львівський загін територіальної оборони при Українській добровольчій армії Яроша налічує 300 осіб. Очолив його Любомир Павлик, досвідчений військовий, служив у 80-ій аеромобільній бригаді. У складі миротворчих військ він виконував завдання в Кувейті та Іраку, з травня 2014 року – в складі батальйону «Шторм» перебуває в АТО.

Про це сьогодні,10 жовтня, під час прес-конференції на тему:

«Тероборона в ДІЇ. Презентація проекту «Територіальна оборона Львівщини» при Українській добровольчій армії Яроша (ТОЛ сформована за моделлю Територіальної оборони Естонії – Kaitseliit)», повідомила  координатор Національного руху «Державницька ініціатива Яроша» Львівщини Олена Живко.

За її словами, загони територіальної оборони будуть боротися з тероризмом, охоронятимуть державні кордони України, державні та комунальні підприємства, братимуть участь в охороні правопорядку під час масових заходів, допомагатимуть під час ліквідації наслідків природних лих, надаватимуть медичну допомогу та займатимуться патріотичним вихованням молоді.

– Основне завдання згону територіальної оборони – зробити місто та область безпечними для громадян. Оскільки ми проживаємо в країні, де йде війна і маємо сусіда-агресора, ніхто ніколи не знає наскільки, як і коли просунеться ця війна, – каже вона.

До загонів територіальної оборони приймають всіх охочих, віком від 18 років. Усіх обов’язково навчають надавати медичну допомогу. А далі вже розподіляють за віком та бажанням. Навчають тактиці, стрільбі та іншим речам.

За її словами, у цих загонах є військовослужбовці, які були в зоні АТО, пройшли гарячі місця, мають порання. І зараз вони навчають молодь.

– Загін тероборони не фінансується державою. Це є група людей, яким не байдуже місто. Це люди, які у вільний від роботи час долучаються до безпеки міста, – каже Олена Живко.

За словами начальника штабу Української добровольчої армії Яроша Сергія Ільницького, зараз Українська добровольча армія Яроша налічує два бойові батальйони, окремі тактичні групи, медичний підрозділ «Госпітальєри»  та загони територіальної оборони.

– Це тимчасові утворення, згідно з законопроектом, який представив народний депутат Дмитро Ярош. Восьмий окремий батальйон та окрема тактична група працюють в секторі «М», п’ятий окремий батальйон працює в секторі «Д», – уточнив він, згадуючи про бойові батальйоні.

Що стосується загонів територіальної оборони, то, за його словами, за основу взято досвід Союзу оборони Естонії Kaitseliit, яка має підтримку своєї держави і з 1991 року захищає суверенітет держави разом зі збройними силами.

 – Головна мета – захист суверенітету держави. А також підготовка населення до оборони тієї області, де вони проживають. Наша діяльність спрямована  не на противагу збройним силам, а для допомоги державі, – стверджує Сергій Ільницький.

Він каже, що на межі Дніпропетровської та Донецької областей створений тиловий навчальний центр, куди на вишкіл можуть приїжджати всі бійці територіальних загонів.

Зголошуватися до загону територіальної оборони Львівщини при Українській добровольчій армії Яроша можна за адресою: Львів, Міцкевича, 8, 4 поверх.

Архіви