Учні Львівщини зможуть безпечно працевлаштуватися за кордоном

У партнерстві з MTV EXIT Львівська міська громадська організація «Дівочий клуб «ЮНКА» провела в низці шкіл-інтернатів Львівської області акцію «Ні торгівлі людьми!».

У лютому 2014 року у Львівській школі-інтернаті (Винники), Рава-Руській школі-інтернаті та Червоноградській школі-інтернаті для дітей-сиріт відбулися тренінги на тему «Запобігання торгівлі людьми та безпечна міграція», семінари за методикою форум-театр, перегляд та обговорення документального фільму MTV EXIT «Життя на продаж». Учні шкіл-інтернатів поставили інтерактивні вистави «Безпечне працевлаштування за кордоном». У заходах загалом взяли участь 300 осіб – учнів, педагогів, громадських активістів.

Про це повідомила Львівська міська громадська організація «Дівочий клуб «ЮНКА».

Актуальність проведення акції саме в школах-інтернатах визначалась тим, що їх випускники є вразливою групою, яка не має достатнього рівня адаптації до нових соціальних умов. Випускники інтернатів психологічно не підготовані до самостійного життя, що створює великі ризики їх потрапляння в тенета торгівців людьми.

За даними Міжнародної організації з міграції, Україна стала другою в світі за частотою випадків людської експлуатації – 15% всіх випадків.

У щорічній доповіді Державного департаменту США про нелегальну торгівлю людьми у світі Україну зарахували до переліку держав, де для боротьби з цим явищем докладають недостатньо зусиль.

«В умовах нехтування цією проблемою з боку держави, основну роль в протидії нелегальній торгівлі людьми в Україні взяли на себе міжнародні та українські громадські організації. Зокрема, активну діяльність в цьому напрямку здійснює MTV EXIT – найбільша в світі некомерційна кампанія, створена для інформування суспільства про загрози сучасного рабства і запобігання експлуатації та торгівлі людьми», – сказала керівник «Дівочого клубу ЮНКА» Лілія Гук.

Довідка

Акція  «Ні – торгівлі людьми!» була проведена в рамках проекту «Залучення молоді до запобігання торгівлі людьми в Україні», що його реалізує MTV EXIT у партнерстві з ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Архіви